Kas projekti koostööpartnerid on mahajäetud puude haldajad?

Started by Private User on Sunday, March 27, 2011

Participants:

Showing all 11 posts
Private User
3/27/2011 at 10:34 AM

Algse idee poolest peaks see jah nii olema, et selle projekti nn koostööpartnerid on need passiivsed haldajad (tegin konto, sisestasin kõik sugulased, kes meelde tulid ja unustasin...).
Olen isegi mõned Henn'ule teada andnud.

3/29/2011 at 1:04 AM

Private User Mahajäetud puid (ehk kui kasutaja lahkub Genist või sureb) saab üle anda kasutajatele pererühmast (tavaliselt on see eelistus) või koostööpartneritele.
On piisavalt puid mis "mahajäetud ja isoleeritud" kuid pole antud kellegi teise haldusesse (puude lisaja lihtsalt ei käi enam Genis ja kirjadele ei reageeri). Siia kogumegi need kokku. Osa neist saab (Hooldaja/Curator koos Geni töötajatega) üle anda huvitatutele/sugulastele ja osa võib ära kustutada (kui samad isikud teistes puudes juba olemas ja siinsetes pole mingeid andmeid lisaks).
"Välja arvatud siis Henn Sarv ja Lauri Kreen?" - sellest ei saa ma aru.
Henn Sarv on piisavalt mahajäetud puid ise üle võtnud ja kui vaja teen minagi seda.
Henn Sarv võib minu juttu täiendada.

3/29/2011 at 10:36 PM

Lauril ma soovitasin end maha võtta koostööpartnerist :)

MInu ja Lauri puhul on vist kasutajatel selge, et meie puud ei ole isoleeritud

MÕte on kogu projketil AINULT üks. Vältida isoleeritud puude külge igavesti rippuma jäävaid mestimistaotlusi.

Henn

3/30/2011 at 4:43 AM

OK
Ainult jälgin - ja teksti muutsin ka ära.

Lauri

6/7/2011 at 6:08 AM

Private User
"NB! Kui sa oled EKSIKOMBEL siia sattunud (avastad oma kontot vaadates et sind on lisatud projekti: „Mahajäetud isoleeritud puud“), siis anna sellest Hennule või Laurile teada. Ilmselt aitab teadustamiseks, kui sa kõik sulle saadetud mestimistaotlused ja koostöö/pererühma taotlused ära kinnitad."

Milles siin probleem on. Üldiselt lisatakse siia haldajad kelle puud on SIIA LISAMISE HETKEL isoleeritud st et isik üksi või koos mõne pereliikmega ehitab eraldiseisvat puud (enamasti vaid privaatsed kirjed seal) ja kellegi mestimistaotlustele, koostöötaotlustele ning pereühma taotlustele ei reageeri ja/või on puu lisaks mahajäetud - haldaja viimati aasta või enam tagasi külastas Geni.

See olukord võib kohe muutuda kui siia sattunud puu haldaja tuleb taas Genisse ja asub mestima või siis taotlusi heakskiitma (mispeale ka teised saavad õiguse/võimaluse mestimisi lõpule viia).

Ma ei saa aru mis mestimistaotluste kinnitamisest sa siin räägid.
Kui isikul on isoleeritud puus privaatsed kirjed ja mestimistele ta ei vasta pole võimalik ka hooldajatel neid seostuvate topeltkannete mestimisi lõpule viia.

6/8/2011 at 2:26 AM

"Minu repliigi mõte on sellest, et kõiki taotlusi ei tohiks kunagi heaks kiita, sest need võivad olla ka vigased. Ja siis see muu jutt, mida ma uuesti ei kirjutaks."

Millest me siin siis räägime? Loomulikult tuleb ALATI kõik mestimised kriitiliselt üle vaadata ja vastuolulised ka tagasi lükata.

Siinse projekti koostööpartnerid (jättes hooldajad/kuraatorid kõrvale) on aga justnimelt PASSIIVSED - nad ei vii lõpule ka korrektseid mestimisi (ja ei lükka enamasti tagasi ka vigaseid).

Vestlus muutub üha enam teemasse mittepuutuvaks.

Private User
2/15/2012 at 10:24 PM

Kui inimene on liitunud 3 kuud tagasi geniga ja peale seda mingil ajal keegi "hoolikas" kuraator tema "Isoleeritud puud" projekti lisanud. Praegu on nö "isoleeritud puus" olev isik vastu võtnud kutse minu pererühmaga liitumiseks. Ta on "suure maailmapuuga" liidetud.
Samal ajal hoiatakse, et "isoleeritud puud" projekti lingiga märgistatud isikuid mitte mestida ja mestimistaotlused tühistada.
Iroonia on veel selles, et 2010.a. liitunud ja mitte ühegi pererühmaga liitunud isikuid ei märka isoleerituks sildistada.

2/16/2012 at 2:43 AM

Jana: ma vaatan isoleeritute puud regulaarslet üle ja kui leian vahepeal ühendatuid, siis eemaldan ta sealt. Selle 4000 nimekirja läbivaatamine on küllaltki aeganõudev - mul on küll 1 robot, kes seda teeb, aga ikkagi. Ka temal võtab selle nimekirja üle käimine ligi 8-9 tundi aega.

KUi sul on keegi, keda sa tead, et ei ole enam isoleeritud, siis anna mulle märku, ma korjan ta selat nimekirjast kohe ära

Tervitades
Henn

2/17/2012 at 6:24 AM

Private User Ja kõik võivad mulle saata isoleeritute linke - ehk need kes suurest puust lahus aga "hoiatuseks" märkimata. Mul kaks sellist regulaarset postitajat juba on.

7/13/2015 at 11:17 PM

Muide - ma olen nüüd süstemaatiliselt hakanud seda projekti läbi käima ja eemaldan kõik mitteisoleeritud ja de-isoleerin kõik, kes võimalik.

Juba on alles pea 2,5 tuhat

Mida teha selgelt üksikute kirjetega? Keda ei anna deisoleerida?

Henn

7/22/2015 at 1:33 AM

Usun, et oluline osa täiesti üksikutest kirjetest on sündinud kogemata. Nimelt on Geni kasutajaliideses üks väga vilets osis. Selleks on esmase avamise puhul kuvatav liitumisele suunatud lehekülg. Usun, et väga paljud uustulnukad on seda nähes endale uue kasutaja tekitanud ja pärast sisenemist kirunud, et mis pagana jama see nüüd siis on. Eile ju sisestasin kõik sugulased ja täna olen ihuüksi. Lõpuks taipab inimene kas ise või kellegi abiga, et uue kasutaja asemel on tegelikult vaja sisse logida, milleks tuleb kusagil ülanurgas asuva kirbukirja peal klikkida.
Kunagi mõne aasta eest püüdsin sellele tähelepanu juhtida, kuid mõistagi ei ole tegemist Geni jaoks olulise probleemiga. Iga uus kasutaja on ju statistikas boonuseks!

Showing all 11 posts

Create a free account or login to participate in this discussion