Lendermann Åsulv Skuleson Skulesson, til Rein

public profile

Is your surname Skulesson?

Research the Skulesson family

Lendermann Åsulv Skuleson Skulesson, til Rein's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Lendermann Åsulv Skuleson Skulesson, til Rein

Norwegian: Lendermann Åsolv Skulesen, til Rein, Swedish: Lendermann Åsulv Skulesson, på Rein
Also Known As: "Aasulf", "Aasulv", "Åsolf", "Åsolv", "Skulesson", "Skulesønn"
Birthdate: (75)
Birthplace: Rein, Rissa, Sør-Trøndelag, Norway
Death: Died in Rissa, Sør-Trøndelag, Norway
Immediate Family:

Son of Skule Kongsfostre Kongs-fostre, på Rein and Gudrun Nevsteinsdatter, av Rein
Husband of Tora Skoftesdatter, fra Giske; Ragnhild Svenkesdotter and Tora Skoftesdotter Giske
Father of Lendmann Guttorm Åsulvsen Åsolvsson på Rein, til Rein; Sigrid Åsulvsdotter Rein and Ottar Asulvsson Balli
Brother of Ragnhild Skulesdatter

Occupation: Lendermann
Managed by: Private User
Last Updated:

About Lendermann Åsulv Skuleson Skulesson, til Rein

http://finnholbek.dk/getperson.php?personID=I36071&tree=2

Lendermann Åsulv Skulesson Rein, Rissa i Trøndelag. Gift med Thora Skoftesdotter Giske.


ABT 1075 - ____ OCCUPATION: Lendermann

BIRTH: ABT 1075, (Åsulv) Rein, Rissa, ST Father: Skule Tostigsønn REIN Mother: Gudrun NEVSTEINSDATTER

Family 1 : Tora Skoftesdatter GISKE +Guttorm Åsolvsønn REIN

+Sigrid Åsulvsdatter REIN +NN Åsolvdatter REIN Kilde: nermo.org


Asulf Skulesson is the son of Skuli Tostesson and Gudrun (?).

    Asulf Skulesson lived at Rein

Children of Asulf Skulesson and Thora Skoptisdotter -1. Guttorm Asulfsson+ -2. Sigrid (?)+

Forrás / Source: http://www.thepeerage.com/p4284.htm#i42831

Kilder: Snorre Sturlasson: Harald Hardrådes saga, avsnitt 98. C.M. Munthe: Norske slegtsmerker, NST Bind I (1928), side 345. Mogens Bugge: Våre forfedre, nr. 834. Bent og Vidar Billing Hansen: Rosensverdslektens forfedre, side 84.


Lendermann. Kilde: nermo.org


Aasulv Skuleson Rein

b. 1090, Rein, Rissa, Sør-Trøndelag

d. 1150, age: 60

ali. Åsulf Skulesson, Skulisson

Tora Skoftesdotter Giske

b. Giske, Ålesund

d.

ali. Thora, Tore

Children

Sigrid Åsulvsdatter Rein <

Ottar Balli Åsulfson

Guttorm Åsulfson for Rein <


Kilde: http://www.tore-nygaard.com/middelalder/533.htm

view all 13

Lendermann Åsulv Skuleson Skulesson, til Rein's Timeline

1075
1075
Rissa, Sør-Trøndelag, Norway
1114
1114
Age 39
Rein, Rissa, Sor-Trondelag, Norway
1120
1120
Age 45
Rein, Rissa, Sør Trøndelag, Norway
1150
1150
Age 75
Rissa, Sør-Trøndelag, Norway
????
????
????
????
Sør Trøndelag