Rabbi Moses Ahron Teomim-Fraenkel

Is your surname Teomim-Fraenkel?

Research the Teomim-Fraenkel family

Rabbi Moses Ahron Teomim-Fraenkel's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Rabbi Moses Ahron Teomim-Fraenkel (Teomim)

Hebrew: החסיד הגאון מהר"ר רבי אהרן משה תאומים, פרנס ומנהיג בפראג(אב"ד ויין)
Also Known As: "Hechassid", "Moshe", "Aron", "Theomim", "Aron Munk"
Birthdate:
Death: before 1600
Immediate Family:

Son of Rabbi Shimon Theomim Lemmel and Rivka Theomim Lemmel
Husband of Rivkah Teomim (Horowitz)
Father of Meshulam Zalman Teomim -; Gittel (Gertrud) Brandeis; Rabbi Samuel Phoebus Veit, Lemmel, Feiwish Teomim, Munk, the Elder; Kaila Maor-Katan (Teomim); Rabbi Jacob Teomim Parnas and 5 others

Occupation: Rabbi
Managed by: Private User
Last Updated:

About Rabbi Moses Ahron Teomim-Fraenkel

"Die Familie Teomim", by Leopold Lowenstein: "Moshe Aron Lamel Teomim Frankel in Prague, nicknamed Aron Munk, who died around the middle of the 16th century; his wife Rifka Stern was the daughter of Israel Horwitz, who died in Prague in 1572, and the sister of R. Pinchas Horwitz, brother-in-law of R. Moses Isserles, 4 sons and 5 daughter from this marriage."

____________________________________________

Not the son of Nathan Veidel. http://sammlungen.ub.uni-frankfurt.de/freimann/content/pageview/664362


birth year disputed - 1560, 1550, 1585, 1521???

date listed as c1550 - 1608 (Feldblum Yolles Family Tree)


http://hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=30376&st=&pgnum=16

http://freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com/~randols/ps35/ps35_113.htm, lso called Aaron Munk, Rabbi in Prague

Die Familie Wolf" - by Ernst Wolf 1924

http://www.fpe.ch/stammbaum/ pg.111

מגלות היוחסין של משפחות יהודיות הונגריות- כרך ראשון עורך- מונקאטשי pg. 5, 15, 129, 154

1913-1996- Eger Family Association- pg. 3- according to this source he died 1609

Die Inschriften des alten Judenfriedhofes in Wien- De. Bernhard wachstein 1 teil- page: 56,118,156,416,481,492,493

כתובות בית העלמין היהודי בפראג- page 293,294

Wer sind die Prager Munk im 16. Jahrhundert? von Bernhard Wachstein page 146-147


About החסיד הגאון מהר"ר רבי אהרן משה תאומים,זצ"ל,(פרנס ומנהיג בפראג,אב"ד ויין) (עברית)

רבי אהרון משה תאומים, פו"מ בפראג. חתן רבי (ישראל הלוי בן רבי) משולם זלמן הורוויץ, מנהיג הקהלה. אחרי פטירת חותנו ירש את הונו ומעמדו כראש ומנהיג ובעל תואר אצילות מאת המלכות, אבל בצדקתו הרבה ויתר על כל, כשגיסיו רבי פנחס הלוי הורוויץ נשיא ישראל מקרקה ורבי שמואל יצאו את פראג לקרקה, הוא השכין שלום בקהלה אחרי 50 שנות ריב, וקראו עליו "עניו חסיד שידע להשיב אף וחרון". הוא הראשון אשר כל בני הקהלה נכנעו תחתיו בגלל צדקתו הרבה אבל מצדו ברח מכל שררה וכבוד. הג"ר אהרון משה תאומים פעל בפראג לימינו של המהר"ל ונמנה על ידידיו ואנשי סודו. ואם לפניו לחמו בני קהלת פראג על משרת "הפרימוס" (מנהיג) הקהל הרי בימיו, נאלצו בני הקהלה לעמול רבות כדי לפעול אצל הג"ר אהרון משה כי יסכים לקבל על עצמו מינוי רשמי. במרוצת הימים קראו לו בשם "החסיד" וזאת תודות למדותיו התרומיות ומעשיו המופלאים. נפטר לפני שנת ש"פ

מתוך יכהן פאר, גזע פאר - טבלה יד, עמ' פג

אונזער גייסט Vol. 8 No. 18 Nissan 5698 - פירשטמאן, ישראל

דוב הכהן , עמוד 16

מגלות היוחסין של משפחות יהודיות הונגריות- כרך ראשון

עורך- מונקאטשי

הג"מ אהרן משה תאומים למלין. גאון וחסיד גדול ליהודים. מנהיג ודיין בפראג. נפ' שס"ז (1607 למנינם).

(ע"פ אילן היוחסין של הלל גולדשטוף).

ממשפחת לעמל /לעמלין תאומים מווינא בנה את ביתו בפראג וממנו מוצא משפחת "תאומים" בפראג. אב"ד בווינא ובפראג נפטר ביום ז' בניסן שנת השצ"ט ומנו"כ בקברי אבותיו בווינא מתוך נוסח מצבתו מפולפל בסברא מדרש וגמרא כאביי ורבא ועם הוויותיהם מכילתא בשופרי ספרא וספרי שאין בדורי חכמים בזמניהם

view all 16

Rabbi Moses Ahron Teomim-Fraenkel's Timeline

1521
1521
1551
1551
Prague, Hlavní město Praha, Prague, Czechia
1552
1552
Prague, Hlavní město Praha, Hlavní město Praha, Czech Republic
1553
1553
Prague, Czech Republic
1555
1555
Prague, Hlavní město Praha, Hlavní město Praha, Czech Republic
1557
1557
Prague, Czech Republic
1559
1559
Prague, Hlavní město Praha, Hlavní město Praha, Czech Republic
1560
1560
1563
1563
Prague, Hlavní město Praha, Hlavní město Praha, Czech Republic
1570
1570
Vienna, Austria