Albert Voiteh Manvydas

public profile

Is your surname Manvydas?

Research the Manvydas family

Albert Voiteh Manvydas's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

duke Albert Voiteh Albert Manvydas

Lithuanian: kunigaikštis Albertas Vaitiekus Manvydas, Russian: Войтех Монтивид, Polish: Wojciech Albert Moniwid h. Leliwa, Latin: Albert Voiteh Albert Manwede
Also Known As: "Moniwid Monowyd Monwid Manewid Maniuit Manwide"
Birthdate:
Death: 1423 (52-54)
Immediate Family:

Son of Gailiginas Mantvydaitis and N1340 Montvidaitienė
Husband of Jadvyga Manvydienė and Juliana Sviatoslavna Montivydas
Father of Pretor Wiaż Moniwidowicz and prince Ivashka Mantvydas
Brother of Jurgis Gedgaudas

Occupation: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoras, didikas, Lelijos herbo kunigaikštis, valstybės ir karinis veikėjas.
Managed by: Private User
Last Updated:

Apie kunigaikštis Albertas Vaitiekus Manvydas (Lietuvių)

Albertas Vaitiekus Manvydas (lenk. Wojciech Moniwid, apie 1370-1423 m.) – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoras, didikas, Lelijos herbo kunigaikštis, valstybės ir karinis veikėjas. Albertas Vaitiekus Manvydas buvo vienas artimiausių Vytauto politinių bendradarbių. Nuo 1397 m. Vilniaus seniūnas, pirmasis Vilniaus vaivada (1413–1422)

Biografija

Herbas - "Leliwa", kurį gavo Horodlėje. Turėjo ir ikihorodlinį europietiškos tradicijos herbą. Lelivos herbą naudojo jau 1414 m. sausį.

Kilęs iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino giminės, Manvydų giminės pradininkas.

Vaikai:

   * Jonas Manvydas (m. 1458 m.), Trakų vaivada, Vilniaus vaivada;
   * Sofija Ona Manvydaitė, Mikalojaus Radvilaičio žmona, jos vaikai Mikalojus Radvila II, Jonas Radvila II, Ona Radvilaitė, Vaitiekus Radvila, Jurgis Radvila I.
Valstybės tarnyba

Vienas artimiausių Vytauto padėjėjų. Nuo 1396 m. Vilniaus seniūnas. Dalyvavo sudarant 1398 m. Salyno, 1404 m. Racionžo sutartis su Vokiečių ordinu. 1401 m. Vilniaus – Radomo susitarimo ir 1413 m. Horodlės sutarties su Lenkija dalyvis. Nuo 1413 m. Vilniaus vaivada.

Šaltiniai

„Manvydai“. Lietuviškoji tarybinė enciklopedija, VII t. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 1981. T.VII: Lietuvos-Mordvių, 233 psl.

About Albert Voiteh Manvydas (Polski)

W.Semkowicz. O litewskich rodach bojarskich zbratanych ze szlachtą polską w Horodle r.1413. Miesięcznik Heraldyczny. Organ Towarzystwa Heraldycznego we Lwowie. R.6 1913 nr11-12 (Ród Moniwida)


Bojar litewski, który został adoptowany do rodu Leliwa w czasie unii horodelskiej w 1413 roku przez wojewodę krakowskiego Jana Tarnowskiego. Na chrzcie przyjął imię Wojciech. W latach 1396-1413 był starostą, a potem do 1422 roku wojewodą wileńskim. Wg Genealogii Polskiej, za Kijałowiczem, pochodził on od Monwidów. Monwid (1276-1342) był księciem kiernowskim i słonimskim, synem księcia żmudzkiego Giedymina, wielkiego księcia litewskiego w latach 1316-41. Stadnicki w "Synowie Gedymina" z 1881 r. zaprzecza temu i stwierdza, że Monwid zmarł bezpotomnie, a więc Wojciech Moniwid nie ma nic wspólnego z Monwidem i nie ma rodu Monwidów. Wg WIKIPEDII był synem Gojligina, o którym brak informacji w genealogii litewskiej.

О Albert Voiteh Manvydas (русский)

view all

Albert Voiteh Manvydas's Timeline

1370
1370
1380
1380
Age 10
Smolensk, Smolenskaya oblast, Russian Federation
1395
1395
Age 25
Lithuania
1423
1423
Age 53