Albert van Cuijk, Burggraaf van Utrecht

Is your surname van Cuijk?

Research the van Cuijk family

Albert van Cuijk, Burggraaf van Utrecht's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Related Projects

Albert van Cuijk, Burggraaf van Utrecht

Dutch: Albert van Cuijk, heer van Cuijk, Herpen en Asten, burggraaf van Utrecht
Also Known As: "Albrecht", "Cuijk", "Kuyc", "Albert van Cuijck"
Birthdate:
Birthplace: Cuijk, Cuijk, Noord-Brabant, Netherlands
Death: 1233 (65-74)
Asten, Asten, NB, Netherlands
Immediate Family:

Son of Henry II, lord of Cuijk and Herpen and Sophia Dirks of Rhenen
Husband of Hedwig van Merum
Father of ridder Rutger Albert Hendrik van Cuyck, heer van Herpen; Hendrik (III) van Cuijk, heer van Cuijk; Aleidis Albrechtsdochter van Cuijk Batenburg; Dirck Albertsz van Cuijck, Burggraaf van Leiden; Margaretha van Cuijck and 8 others
Brother of Vrouwe Lutgardis van Breda-Schoten; Aleid Dirk Persijn van Heusden; Alveradis van Cuijk; Godfried Hendrik Herman Van Cuyck; Frederik Van Cuyck and 1 other

Occupation: Ridder, Heer van Cuijck en Grave, heer van Herpen, Merum en half Asten, leenman van de bisschop van Utrecht voor het hoge en lage gerecht van Gasperde en Everdingen, nam deel aan de Derde Kruistocht 1189-1192, Heer van Cuyck, Grave en Herpen
Managed by: Private User
Last Updated:

About Albert van Cuijk, Burggraaf van Utrecht

Their son Albert van Kuyc (1160- 1233) was married to a daughter van Meerheim. He was Lord of Cuijk, Grave, Herpen, Escharen, Asten and Merum (Roermond) plus viscount of Leiden.


=====

alternative year of birth 1163

Graaf van Cuijck



NOTE:Albert van Cuijk was heer van Cuijk en Herpen en burggraaf van Utrecht. Ook was hij de eerste heer van Asten waarvan schriftelijke gegevens bekend zijn. Dit betreft een document uit 1212 waarin hij het patronaatsrecht van Lierop en Asten doet toekomen aan de abdij van Floreffe, die ook de priorij van Postel heeft gesticht.


ridder, getuige bij een schenking van het allodium Herpen aan de Brabantse hertog 1191, heer van Cuyc en Grave 1204-1233, heer van Herpen, Merum en half Asten 1220-1233, stadsgraaf van Utrecht tot 12 mrt. 1220, verkocht zijn rechten voor 200 pond Utrechts, leenman van de bisschop van Utrecht voor het hoge en lage gerecht van Gasperde en Everdingen


Albert I van Cuijck:

(Albert I van Cuyck van Dinther) (Albert I van Kuyc) (Albrecht van Cuijck)

Heer van Cuijck en Grave 1204-1233, Heer van Herpen, Merum en half Asten.1220-1233, Stadsgraaf van Utrecht, tot 12-3-1320.Verkocht zijn rechten voor 200 Pond Utrechts.Leenman van de Bisschop van Utrecht.


Bron : https://www.genealogieonline.nl/west-europese-adel/I56630.php

view all 16

Albert van Cuijk, Burggraaf van Utrecht's Timeline

1163
1163
Cuijk, Cuijk, Noord-Brabant, Netherlands
1200
1200
Grave, Noord-Brabant, Netherlands
1200
Cuijk, Cuijk, NB, Netherlands
1205
1205
1205
1205
Netherlands
1205
Zuid, Utrecht, Utrecht, Utrecht, Netherlands
1210
1210
Grave, Grave, Noord-Brabant, Netherlands
1213
1213