Is your surname Ilisson?

Research the Ilisson family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Alma Ilisson (Kukk)

Birthdate:
Death: December 30, 2015 (92)
Place of Burial: Viljandi, Viljandi linn, Viljandi County, Estonia
Immediate Family:

Daughter of Hans Kukk and Elts Kukk
Wife of Valter Leonid Ilisson
Mother of Private User and Andor-Olari Ilison
Sister of Oskar Kukk; Elmar Kukk; Linda Kukk and Juhan Kukk

Managed by: Jaanus Saarnak
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Alma Ilisson

Alma Ilison - Mõisaküla esimene aukodanik, teenekas kooliõpetaja ja Mõisaküla muuseumi edendaja

Koguni viisteist Alma Ilisoni õpilast valisid tema eeskujul oma elukutseks emakeeleõpetaja ameti. Pärast nelja aastakümmet õpetajatööd jätkas ta pikka aega abikaasa Valter Ilisoni rajatud Mõisaküla muuseumi arendamist. Aastakümneid oli Alma Ilison toonase Mõisaküla eakate klubi Kuldne Sügis eestvedajaks.

Teenete eest Mõisaküla linna heaks pälvis Alma Ilison 2002. aastal Eesti Vabariigilt Valgetähe medali. http://eestielu.delfi.ee/viljandimaa/elu/alma-ilison-90-koguni-15-o...

Õpetajatee algus

1949. aastal astus Alma Ilison Tallinna õpetajate instituuti. 1951. aasta sügisel, kui tal oli veel mõni eksam teha jäänud ja ta oli kiitusega lõpetaja kandidaat, tunnistas Nõukogude kord Saksa ajal saadud keskhariduse kehtetuks ja sellega oli noor proua hoobilt üheksaklassilise haridusega. Instituudi direktor soovitas sooritada riigieksamid Haapsalu pedagoogilises koolis ja sinna Alma Ilison läkski, kuigi kodus oli kolmekuune poeg. Tänu abikaasa ja ämma toele sai see takistus ületatud ja kuigi osa eksameid kanti üle, tuli osa käigult teha. Nii juhtus, et ühel päeval tuli tal sooritada kolm eksamit.

1952. aasta juunis sai Alma Ilison Haapsalus kätte algklassiõpetaja tunnistuse, sügisel lõpetas ta Tallinnas kiitusega õpetajate instituudi ja sai astuda Tallinna pedagoogilisse instituuti, mille lõpetas 1957. aastal eesti keele ja kirjanduse õpetaja kutsega. Pedagoogitööd alustas Alma Ilison õppimise ajal õpetajate instituudis. Esimene tutvus Mõisaküla kooliga oli hirmutav. „Ei, siia ma ei jää,” oli noor algklassiõpetaja kindel. „Olen ainult kevadeni.” Ometi ta jäi, ligi neljakümneks aastaks, sest kolleegid olid toredad ja lapsi õpetada talle meeldis. Õpetaja, klassijuhataja ja kolleeg Alma Ilison 90 http://opleht.ee/7076-opetaja-klassijuhataja-ja-kolleeg-alma-ilison...

Auraamat http://www.moisakyla.ee/index.php?sisu=12&t=10

Mõisaküla linna aukodanikud:

2002.a Alma Ilison - tähelepanuväärse panuse eest Mõisaküla ajaloo talletamisel ja tutvustamisel ning pikaajalise pedagoogilise töö eest Mõisaküla koolis. Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete tunnustamiseks on Vabariigi President 2002. aasta 4. veebruaril autasustanud Alma Ilisoni Valgetähe medaliga.

http://sakala.postimees.ee/2394325/com/alma-ilison-koolis-peab-olem...?

view all

Alma Ilisson's Timeline

1923
April 30, 1923
1951
October 3, 1951
Viljandimaa
2015
December 30, 2015
Age 92
2016
January 9, 2016
Age 92
Viljandi, Viljandi linn, Viljandi County, Estonia