Anna Loviisa Paukkonen

Is your surname Paukkonen?

Research the Paukkonen family

Anna Loviisa Paukkonen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Anna Loviisa Paukkonen (Mielonen)

Also Known As: "Mielonen", "Mieronen ja Mulonen"
Birthdate:
Death: February 26, 1882 (59-60)
Möhkö, Ilomantsi, Finland
Immediate Family:

Wife of Kaarlo Heikki Heikinpoika Paukkonen
Mother of Charlotta Kaarlontytär Paukkonen; Antti Juhana Kaarlonpoika Paukkonen; Heikki Kaarlonpoika Paukkonen; Kaarlo Kaarlonpoika Paukkonen and Ulla (Ulrika) Paukkonen

Managed by: Private User
Last Updated:

About Anna Loviisa Paukkonen

Karl Henrik Paukonen Asuinpaikka: päivämäärien 1857 ja 1870 välissä - Mökko Brujs Arbetare, Hölkönnemi, Ilomantsi (Ilomants), Kuopio (Kuopio), Finland Lapset: Anders Johan, Charlotta, Henrik, Karl, Ulrika Kirja: Maa:FinlandKirja:Lastenkirja, 1857 - 1870 Piirikunta:Kuopio (Kuopio)Maatila:Mökko Brujs Arbetare Hallintoalue:Ilomantsi (Ilomants)Sivu:148 Kylä:Hölkönnemisäilytyspaikka:Joensuun maakunta-arkisto Katso talouden jäseniä Talous Suhde perheenpäähän; Nimi; Syntymä Perheenpää; Karl Henrik Paukonen; ; Anna Lovisa Mulonen; 1822 Poika; Anders Johan; 18. Loka 1848 Tytär; Charlotta; 16. Loka 1851 Poika; Henrik; 19. Tammi 1855 Poika; Karl; 29. Touko 1858 Tytär; Ulrika; 12. Heinä 1861

Carl Paukkonen Sukupuoli: Mies Ristiäiset: 9. Kesä 1858 - Ilomantsi, Kuopio, Finland Isä: Carl Paukkonen Äiti: Anna Lovisa Mieronen Lapsi: Carl Paukkonen Indeksoinnin projekti- (sarja-) numero: C45087-2 Järjestelmälähde: Finland-ODM GS filminumero: 57602

Toivonkin ettei kukaan kuraattori poista minua ylläpitäjistä onhan hän iiä ja olen hänet laittanut ensimmäisenä. Jos yhdessä lähdetiedossaa on eri nimi ei edellytä poistoa.


http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/kitee/rippikirja_1839-1852_tk2142-2143/634.htm /avioon

VIH_http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=7191&pnum=14

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=4939&pnum=646 / Kitee > rippikirja, 1839-1852 > 646: Puhois Såg folck

view all

Anna Loviisa Paukkonen's Timeline

1822
1822
1846
December 16, 1846
Kitee, Finland
1848
October 18, 1848
Kitee, Finland
1855
January 19, 1855
Kitee, Finland
1858
May 29, 1858
Ilomantsi, Finland
1861
July 12, 1861
Ilomantsi, Finland
1882
February 26, 1882
Age 60
Ilomantsi, Finland