Antti Maununpoika Nenonen

Is your surname Nenonen?

Research the Nenonen family

Antti Maununpoika Nenonen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Antti Maununpoika Nenonen

Swedish: Anders Magnusson Nenonen
Also Known As: "Nenoin", "Nenon"
Birthdate:
Death: February 19, 1770 (43-52)
Kanala, Kivennapa, Finland (lungsot)
Immediate Family:

Son of Maunu Juhonpoika Nenonen and Maria Paavontytär Rautiainen
Brother of Juho Maununpoika Nenonen; Anna Magnuksentytär Nenonen; Maria Magnuksentytär Nenonen; Brita Magnuksentytär Nenonen; Erich Magnuksenpoika Nenoin and 1 other

Managed by: Juha Hjalmar Nenonen
Last Updated:

About Antti Maununpoika Nenonen

Antti oli itsellinen Kivennavan Kekrolan kylässä, kunnes vuosien 1769–1774 rippikirjassa hänet on merkitty sisarensa Riitan kanssa Kekrolan sijaan läheiseen Saarenmaan kylään – ja kun Antti kuoli keuhkotautiin 19.2.1770, hänen kuolinpaikakseen on merkitty Kanala Saarenmaan vierestä.

Antin syntymävuodeksi on rippikirjoissa merkitty 1722. Kuolleiden luettelossa ikävuosia peittää tahra, mutta niiden lisäksi hänelle on merkitty 4 kuukautta ikää.

Lähteet

view all

Antti Maununpoika Nenonen's Timeline

1722
1722
1770
February 19, 1770
Age 48
Kivennapa, Finland