Arnold I. Heer van Steyn en Elsloo

public profile

Is your surname van Steyn en Elsloo?

Research the van Steyn en Elsloo family

Arnold I. Heer van Steyn en Elsloo's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Arnold I. Heer van Steyn en Elsloo

Also Known As: "van Steyn", "van Stijn", "van Stein"
Birthdate:
Death:
Immediate Family:

Son of Hermann van Elsloo and Johanna van Kessenich
Husband of NN van Beusichem
Father of Arnold II, heer van Steyn

Managed by: George J. Homs
Last Updated:

About Arnold I. Heer van Steyn en Elsloo

http://www.coolen-online.be/index.htm?genealogie/genealogie_front_NL.htm&5

M : Arnold I Van Stein, Gest./Died Voor/Before 1241 =>Codes==VDvNr.30== Zoon van / Son of : Herman Van Elsloo & Onbekend / Unknown

Relat(ie/ed)

F : NN (van Bosinchem) Van Bloemensteyn =>Codes==VDvNr.31== Kinderen/Children ; 1: Jacob Van Stein (* ) 2: Arnold II Van Stein (* ~1210 ) 3: NN Arnoldsdr Van Stein (* ~1220 ,+ >1281 )

https://www.facebook.com/permalink.php?id=413510472079196&story_fbid=413512928745617 ... Beide heerlijkheden, Elsloo zowel als Steyn, waren lenen van Maselant, een oud graafschap dat met Loon verbonden werd. Herman van Elsloo heeft in Steyn ongetwijfeld een versterkt Huis bezeten want zijn zoon en opvolger Arnold I noemde zich de eerste Heer van Steyn en voerde aldus ook die naam. Hij huwde in 1236 met Vrouwe Margaretha van Grimbergen Vrouwe van Boornsheim. In datzelfde jaar trad hij ook op als voogd voor onmondige zoon van Oda van Grimbergen en is overleden in 1265. Zijn zoon, Arnold II , diende onder de Graaf van Loon in 1288 en nam deel aan de beroemde slag van Woeringen waar hij ook tot Ridder werd geslagen. Zijn moed en wapenfeiten zijn bezongen door Jan van Heelu. Hij trouwde in Holland met Vrouwe Margaretha van Renesse en werd aldus leenman van Graaf Floris V. ...

view all

Arnold I. Heer van Steyn en Elsloo's Timeline