Coenraad van Emde Boas

Is your surname van Emde Boas?

Research the van Emde Boas family

Coenraad van Emde Boas's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Coenraad van Emde Boas

Also Known As: "Coenraad Boas"
Birthdate:
Birthplace: Rotterdam, South Holland, Netherlands
Death: September 27, 1981 (77)
Amsterdam, North Holland, Netherlands
Immediate Family:

Son of Simon Wolf Boas and Mietje Katan
Husband of Magdalena Emde Boas
Ex-husband of Sophia Eva van Emde
Father of Menno Johan van Emde Boas
Brother of Wolf Simon Boas; Levie Boas; Sientjen Boas; Meijer Boas; Marie Jean Boas and 2 others

Managed by: Private User
Last Updated:

About Coenraad van Emde Boas

Coenraad van Emde Boas

Coen was de op één-na-jongste in het gezin en bij Koninklijk Besluit van 11 maart 1932 mocht hij zijn geslachtsnaam veranderen in “Van Emde Boas”.

Psychiater, sexuoloog. Hoogleraar sinds 1970. Eind jaren veertig introduceerde hij analytische groepstherapie voor echtparen in Nederland. Was pionier in bespreekbaar maken van homoseksualiteit en transseksualiteit in wetenschappelijke kring. Was voorzitter van het Medisch Sexuologisch Genootschap, vice-president van de International Planned Parenthood Federation en bestuurslid van de International Council Group-Psychotherapy. Ontving in 1979 koninklijke onderscheiding.

http://www.jodeninnederland.nl/id/P-347

http://www.joodserfgoedrotterdam.nl/coenraad-van-emde-boas/

Coenraad van Emde Boas

  • Rotterdam, Netherlands, Marriage Index, 1811-1935
  • Birth: Circa 1904 - Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland
  • Marriage: Sep 4 1930 - Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland
  • Wife: Sophia Eva van Emde
  • Parents: Simon Boas, Mietje Katan
view all

Coenraad van Emde Boas's Timeline

1904
June 17, 1904
Rotterdam, South Holland, Netherlands
1932
February 26, 1932
Amsterdam, Government of Amsterdam, North Holland, Netherlands
1981
September 27, 1981
Age 77
Amsterdam, North Holland, Netherlands