Else Hansdatter Vatnebo

public profile

Else Hansdatter Vatnebo's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Else Hansdatter Vatnebo

Also Known As: "Ellen Hansdatter Blekestrand"
Birthdate:
Death: May 05, 1861 (81-82)
Blekestrand, Flosta, Aust-Agder, Norway
Place of Burial: Flosta, Aust-Agder, Norway
Immediate Family:

Daughter of Hans Pedersen Vatnebo/Blekestrand and Ingeborg Olsdatter
Wife of Even Thorsen, Eidsvollsmann and Peder Arnesen Åbelvik - Blekestrand
Mother of Ingeborg Marthine Evensdatter Vatnebu; Mette Evensdatter; Hans Peder Evensen; Thor Evensen Blekestrand; Stian Peder Evensen and 3 others

Managed by: Private User
Last Updated:

About Else Hansdatter Vatnebo

I Store norske leksikon kalles hun Else Hansdatter Watneboe.

http://snl.no/.nbl_biografi/Even_Thorsen/utdypning

view all 14

Else Hansdatter Vatnebo's Timeline

1779
August 22, 1779
1779
1802
1802
Watneboe (Blekestrand?), Flosta, Aust-Agder, Norway
1804
December 1804
Watneboe (Blekestrand?), Flosta, Aust-Agder, Norway
1806
1806
Watneboe (Blekestrand?), Flosta, Aust-Agder, Norway
1813
September 17, 1813
Blekestrand, Flosta, Aust-Agder, Norway

Kildeinformasjon: Aust-Agder fylke, Flosta i Dypvåg, Ministerialbok nr. A 2 /2 (1813-1824), Fødte og døpte 1814, side 447. # 18.

Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=16862&idx_id=...

1816
January 26, 1816
Blekestrand, Flosta, Aust-Agder, Norway

Tvilling med Hans Peter.

Kildeinformasjon: Aust-Agder fylke, Flosta i Dypvåg, Ministerialbok nr. A 2 /2 (1813-1824), Fødte og døpte 1816, side 451. # 5.

Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=16862&idx_id=...

January 26, 1816
Blekestrand, Flosta, Aust-Agder, Norway

Tvilling med Mette.

Kildeinformasjon: Aust-Agder fylke, Flosta i Dypvåg, Ministerialbok nr. A 2 /2 (1813-1824), Fødte og døpte 1816, side 451. # 6.

Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=16862&idx_id=...

1818
November 27, 1818
Blekestrand, Flosta, Aust-Agder, Norway

Kildeinformasjon: Aust-Agder fylke, Flosta i Dypvåg, Klokkerbok nr. B 1 (1816-1850), Fødte og døpte 1818-1819, side 8. # 1.

Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=9437&idx_id=9...