Is your surname Uuetoa?

Research the Uuetoa family

Enn Uuetoa's Geni Profile

Records for Enn Uuetoa

1,271 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Enn Uuetoa

Also Known As: "Kihnu Jõnn"
Birthdate: (64)
Birthplace: Kihnu, Pärnumaa
Death: November 19, 1913 (64)
Blävandshuki lähistel, Taani rannikul (laevahukk)
Immediate Family:

Son of Toomas Uuetoa and Reet Uuetoa
Brother of Ann Uuetoa and Jaan Uuetoa
Half brother of Liis / Elisaveta Vesik

Managed by: Aivar Kell
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Enn Uuetoa

Rohkem tuntud Kihnu Jõnnina. Kihnu päraselt Kihnu Jõnnu

Kihnu Jõnn, kodanikunimega Enn Uuetoa (3. detsember 1848 Kihnu – 19. november 1913 Blåvandshuk, Taani) oli eesti laevakapten.

Oma meresõite alustas ta madrusena väikesel kivilaeval. Olla õppinud ka 3 päeva Paldiski merekoolis. Enn Uuetoa oli esimene eestlane, kes seilas merd kapteniametis. Loa kaptenina sõita sai ta kui praktik kauaaegse avariideta meresõidu eest. Jõnn sõitis enamasti laevadel, millega teised kaptenid ei julgenud merele minna. Vanadusest olid need purjekad nii küüru vajunud, et ahtrist vööri ei näinud. Ta kiitnud ise: "Küll see on hea laev, läheb nii, et meri põrub." Legendaarne laevakapten Enn Uuetoa kutsuti pärast Brödrene müümist kapteniks Teäre kompanii parklaevale Rock City (ehitatud 1868, pikkus 52 meetrit, mahutavus 720 brt.). Kuulus kapten hukkus tormisel sügispäeval koos oma viimase laeva "Rock City'ga" ja selle seitsme meeskonnaliikmega Taani rannikul Blåvandshuki lähistel. Kihnu Jõnn on (ümber)maetud Kihnu saarele, kalmistu peavärava lähedale. Tema jäänused toodi saarele Taanist 1992. aastal.

P.S. (Tema legendaarne laevakokk Amalie Tärk elas üle 90 aasta vanuseks. Üksikuks jäänuna sai ta hakkama tänu heade rannaküla naabritele. Säravas nooruses Kihnu Jõnnuga merd sõitnud heasüdamlik rannanaine sängitati 1981. aastal Emmaste kalmistule, kus karged mere­tuuled sadade merilaste kalmude kohal männilatvades vuhistavad.")

WWW:

view all

Enn Uuetoa's Timeline

1848
November 21, 1848
Pärnumaa
1913
November 19, 1913
Age 64
Taani rannikul