Erik Olsson Langvatn

Is your surname Langvatn?

Research the Langvatn family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Erik Olsson Langvatn

Also Known As: "Erik Olson Langvatn", "Erik Olss. Langvatn", "Erik Eirik Olson Langvatn", "Erik (Eirik Olson Olsen Olss.) Langvatn"
Birthdate:
Birthplace: Erkegarden, Langvatn, Volda
Death: before September 20, 1692
Erkegarden, Langvatn, Volda
Immediate Family:

Son of Ola Eriksson Langvatn and NN Langvatn
Husband of Marte Jonsdotter
Ex-partner of Marte Jonsdotter Åsebø
Father of Sigrid Eriksdotter Langvatn; Ole Eriksson Langvatn; Anne Eriksdotter Langvatn; Marte Eriksdotter Langvatn and Eli Eriksdotter Langvatn

Managed by: Harald Sævold
Last Updated:

About Erik Olsson Langvatn

Volda-soga 2 side 474-475 Langvatn

1636. Erik Olsson Langvatn. Saman med ein av medarvingane sine, Hans Vig, var han med og tok ei kiste frå buet, og kvar fekk 1 ½ dal. i bot. Erik skatta 1645 for kona og ei dotter. I 1666 var han 55 år. Det er skifte etter Erik 20/9 1692, då han er d. Etter skiftet heitte kona Marte Jonsdotter.

Truleg hadde han vore g. 2 gonger. —

Born:

  • 1. Ola, f. 1663, br. garden.
  • 2. Sigri, f. .... , g. m. Lars Olsson Langvatn.
  • 3. Anne, f. 1686, g. m. Mads Johannesson Nes.
  • 4. Eli, f. ...., g. 1717 m. Knut Steinarsson Reite.

Skiftekort til skriftet hans i år 1692

https://media.digitalarkivet.no/view/77797/1739

view all

Erik Olsson Langvatn's Timeline

1611
1611
Erkegarden, Langvatn, Volda
1640
1640
Volda, Volda, Møre og Romsdal, Norway
1663
1663
Langvatn, Volda, Møre og Romsdal, Norway
1686
1686
Volda, Volda, Møre og Romsdal, Norway
1692
September 20, 1692
Age 81
Erkegarden, Langvatn, Volda
????
Erkegarden, Langvatn, Volda, Møre og Romsdal, Norway
????
Langvatn, Volda, Møre og Romsdal, Norway