Is your surname Kaasla?

Research the Kaasla family

Evi Kaasla's Geni Profile

Records for Evi Kaasla

63 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Related Projects

Evi Kaasla (Elken)

Also Known As: "Eva"
Birthdate: (70)
Birthplace: Iro talu, Nõva küla, Jõe 19, Pala vald, Tartumaa, Eesti
Death: November 1, 2002 (70)
Tallinn
Place of Burial: Tallinn
Immediate Family:

Daughter of Arnold Elken and Vanda Haldija Elken
Wife of Kalju Kaasla
Mother of Ilona Seppam and Mati Kaasla
Sister of Hans Elken; Ester Treiberg and Rein Elken

Managed by: Ilona Seppam
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Evi Kaasla

Evy -> Evi

Õppis Nõva külakoolis (kool suleti 1972a.) ja Alatskivi koolis. Nõval oli kooli direktor August Puusep. Õpetajateks Minna Puusep, Elviine ja Hugo Jüristo.

Peale Tartu pommitamist läks pere Tartumaale Iru talusse tagasi. 1940ndate lõpus elasid nad Mäkastel Oidu talus (küla ütles ikka Toome talu), kus aidati ka teha maatööd. Tänu Toome perele jäi hing sisse. Mõned meenutused lapsepõlvest: ükskord Jõevalla noorte kokkutulekul oli veoautos liiga palju rahvast, veoauto läks ümber; õnneks pääsesid kõik eluga. Ühel väga külmal talvepäeval läksid Evi ja Ester kodu poole. Eemalt nähti tulemas külaonu hobuvankriga. Evi vehkis kätega, et pai onu võta peale, aga "pai onu" andis hobusele piitsa ja kihutas edasi. Siis kukkus Evi sajatama, et sa ümber läheksid. Ja nii see juhtuski - natuke maad eemal oli vanker kummuli, mees oli kraavis ja karjus appi. Lähemale jõudes nad nägid, et külaonul olid jalad koti sisse mähitud ja nööriga kinni tõmmatud. Evi sajatas ikka edasi, et see on sulle selle eest, et sa meid peale ei võtnud. (küsisin tädi Estri käest, et kas te siis ikka läksite abi kutsuma; nad olid ikka läinud; Evi oli tee peal edasi tänitanud).

1950ndate algul läksid õed ja vennad laia maailma õnne otsima. Õppis koos õega Ravila Põllumajandustehnikumis raamatupidamist. Ester õppis väga hästi ja lõpetas kooli; Evi oli püsimatu ja kool jäi lõpetamata. Tehnikumi ajal võeti aktiivselt osa igasugustest üritustest ja Evil ei olnudki aega õppida (väitlus õpetajaga: päeval võin ju koolis käija, aga 25.tunnil teen mida tahan). 1955 a. tuli õdedel esimene välismaa sõit Riiga laulupeole. Evi sattus Tallinnasse elama. Töötas bussikonduktorina; oli piimakombinaadis, Keskhaiglas oli majandusjuhataja; õmblusvabrik "Lembitu" sukasilma-ülesvõtja, hiljem tööde vastuvõtja. 28 aastat töötas Teeninduskombinaat "Harju" teeninduse poolel. Meeldis tantsida, eriti laulda; oskas mängida akordionit, klaverit, kitarri. Muusikaline eeskuju oli oma isa.

Kodavere PR, 1901-1940. http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1256.1.656:25?366,2207,88,42,0

view all

Evi Kaasla's Timeline

1932
July 23, 1932
Nõva küla, Jõe 19, Pala vald, Tartumaa, Eesti
1959
July 19, 1959
Age 26
Tallinn, Harjumaa
2002
November 1, 2002
Age 70
Tallinn
November 6, 2002
Age 70
Tallinn