Gerard (Gerrit) Reiniersz van Heemstede, ridder, Heer van Heemstede

Is your surname van Heemstede?

Research the van Heemstede family

Gerard (Gerrit) Reiniersz van Heemstede, ridder, Heer van Heemstede's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Gerard (Gerrit) Reiniersz van Heemstede, ridder, Heer van Heemstede

Also Known As: "Gerrit", "Gerard"
Birthdate:
Death: circa 1382 (59-75)
Immediate Family:

Son of Reinier II van Heemstede and Beatrise van Heemstede
Husband of Maria van Duivenvoorde, vrouwe van Polanen
Father of Johanna van Heemstede; Jan Gerrits. Gerardsz van Heemstede, ridder, Heer; Machteld van Heemstede; Gerrit van Heemstede; Janne van Heemstede and 1 other
Brother of Clara van Heemstede and Machteld Reiniersdr van Heemstede

Occupation: Ridder; heer van Heemstede.
Managed by: Private User
Last Updated:

About Gerard (Gerrit) Reiniersz van Heemstede, ridder, Heer van Heemstede

Gerrit van Heemstede, ook bekend als Gerard, ovl. 1378/82

                
                Ridder, heer van Heemstede, vermeld 1344/73, raad van Margaretha 1346, baljuw van Medemblik 1347. Gegoed in Delfland, beleend met Bleiswijk, Bokelsdijk. Wordt 06/07.09.1345 beleend met het ambacht van Heemstede met recht van de ambachtsheren van Kennemerland, het huis aldaar en alle land erbij, zoals Reinier van Heemstede, zijn vader, het hield. Verder met het hoge gerecht binnen de uiterste gracht van het huis. 08.09.1358 lijftocht van Maria van Polanen, gehuwd met Gerrit van Heemstede, ridder, op het huis met toebehoren.
                
                Hij trouwde met Maria van Polanen, getrouwd 16.05.1346 (dispensatie).

https://ilibrariana.wordpress.com/2012/01/27/de-oorsprong-van-heemstede/

Familie van Heemstede

Telgen uit het adellijk geslacht van Heemstede zijn vermaagschapt geweest met leden uit de in de middeleeuwse prominente families van edellieden, zoals Van Duivenbode, Van Hodenpijl, Van Amstel/IJsselstein, Cuser, Van Polanen, Dever, Blois van Treslong, Van Borselen en Van Alkemade. De betrekkingen van het Huis te Heemstede met het ridderlijke geslacht van IJsselstein/van Amstel hebben bijna een eeuw geduurd en beslaan globaal de tweede helft van de 14e en eerste helft van de 15e eeuw. Ridder Gerrit van Heemstede verkeerde als lid van de Grafelijke Raad veelvuldig in hofkringen en was gehuwd rnet Maria van Polanen.

Uit hun huwelijk sproten ridder Jan en twee dochters, Machteld die met Dirk van Hodenpijl trouwde en Johanna die na 1360 in het huwelijk trad met Gijsbrecht van Usselstein, zich ook noemende Gijsbrecht van den Bosch. Gelegen aan de Utrechtse Vecht ter hoogte van Weesperkarspel stond het in 1672 definief verwoeste “Huys ten Bosch”. Deze ridderhofstad is vermoedelijk omstreeks 1250 gesticht door ridder Egbertus van den Bosch, oorspronkelijk als een leen van het Sticht. Amstelland heeft onder de Heren van Amstel gestaan, die op hun beurt leenroerig waren aan de bisschoppen van Utrecht. De graven van Holland hebben zich echter in hun strijd met de Stichtenaren van Amstelland meester gemaakten sedertdien is het aan Holland gebleven. Bron: https://ilibrariana.wordpress.com/2012/02/15/de-eerste-schouten-van-heemstede/

REPERTORIUM OP DE LENEN VAN DE HOFSTAD TE HEEMSTEDE, 1370-1793

  • RIJSWIJK

1. Een huis en 10 morgen land te Rijswijc, genaamd die Brake.

  • 30-12-1370: Heer Dirc van Hodenpijl, priester, neef van de leenheer heer Gheryd van Heemstede, ridder, te versterven op zijn kinderen bij Mabelien Florijsdochter van den Houte. (Gemeentearchief Haarlem, cartularium van de heren van Sint Jan, fol. 320 v).
  • 24-2-1371: Heer Dirc van Hodenpijl krijgt het leen ten vrij eigen en draagt het op 13-10-1371 over aan Machteld, de weduwe van Hughe Roeper (idem, fol. 128 en 128v).
view all

Gerard (Gerrit) Reiniersz van Heemstede, ridder, Heer van Heemstede's Timeline

1315
1315
1345
1345
Age 30
Harkstede, Slochteren, Groningen, Netherlands
1348
1348
Age 33
1348
Age 33
Heemstede, Heemstede, North Holland, The Netherlands
1352
1352
Age 37
1360
1360
Age 45
1382
1382
Age 67
????
????