Gerardus Gijsbert Verschueren

Is your surname Verschueren?

Research the Verschueren family

Gerardus Gijsbert Verschueren's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Gerardus Gijsbert Verschueren

Also Known As: "Gerard Gijsbert Cornelis Verschuuren"
Birthdate:
Birthplace: Nieuwstadt, Echt-Susteren, Limburg, The Netherlands
Death:
Immediate Family:

Son of Gijsbert Cornelis Gijsbert Verschueren and Maria Michiel Lievens
Husband of Maria Huijbert van Groenendael; Elisabeth Hendrick Francken and Maria Jacob van Esch
Father of Petrus Gerard Verschuuren
Brother of Adrianus Verschuuren; Walterus Verschuuren; Catharina Verschuuren; Mechtildis Verschuuren; Anna Verschuuren and 2 others

Managed by: Job Waterreus
Last Updated:

About Gerardus Gijsbert Verschueren

Het blijkt dat Gerardus Gijsbert Verschueren 3x is gehuwd geweest.

Deze hebben alle 3 in Tilburg plaatsgevonden. Uit de trouwakten komt de vraag naar voren in welke plaats Gerardus Gijsbert Verschueren is geboren. In de trouwakte d.d. 28-02-1734 staat in Tilburg en de andere twee in Nieuwstadt.
info@watstaatdaer.nl reageert als volgt:
Op basis van deze informatie wordt vermoed dat de geboorteplaats inderdaad Nieuwstadt geweest zal zijn. Het feit dat de eerste keer 'Tilborg' vermeld wordt, kan diverse redenen hebben.
Ten eerste kan het simpelweg een vergissing van de dienstdoende schrijver geweest zijn. Deze mogelijkheid is niet uit te sluiten, aangezien de meeste geregistreerden inderdaad geboortig waren van Tilburg, het kan zijn dat de schrijver ongemerkt dit automatisch heeft opgeschreven.
Een andere mogelijkheid kan echter zijn dat de bruidegom bewust heeft gemeld dat hij in Tilburg geboren zou zijn. Bij voorgenomen huwelijken was de verplichting om deze op drie daaraan voorafgaande en opeenvolgende zondagen in de kerk af te roepen. Dat moest gebeuren in recente herkomstplaatsen van zowel bruidegom als bruid; bij plaatsen buiten de huwelijksplaats moest men een bewijs overleggen dat de afkondigingen elders geen bezwaren hadden opgeleverd. Dat de bruidegom wilde voorkomen om hiervoor naar Nieuwstadt af te reizen kwam mogelijk niet alleen door de reisafstand, maar ook door de staatskundige situatie van dat moment: Nieuwstadt lag niet alleen ver weg, maar viel bovendien onder Spaans gezag. Mogelijk heeft hij daarom als geboorteplaats Tilburg opgegeven. Overigens werden in die tijd geen of nauwelijks bewijzen van geboorte afgegeven en/of gecontroleerd.
Op basis van de naamgegevens en alternatieve spellingen geen Gerardus Gijsbert Verschueren gevonden rond 1708/1709 in Tilburg; helaas zijn Nieuwstadt alleen doopregisters van 1723 en daarna bewaard gebleven. George Brouwers.

http://www.coolen-online.be/index.htm?genealogie/genealogie_front_N...

M : Gerard Gijsbert Cornelis Verschueren, Geboren/Born Ongev/About 1709 in Nieuwstad {Limb,NL} Zoon van / Son of : Gijsbert Cornelis Gijsbert {Verschuuren} Verschueren & Maria Michiel Lievens

Huwt/Marr 21 AUG 1747 in Tilburg {NB,NL} [OT : 4 AUG 1747]

F : Elisabeth Hendrick Vrancken, Geboren/Born in Peer {Limb,BE}, Gest./Died Voor/Before 30 AUG 1757 Kinderen/Children ; 1: Maria Theresia Verschueren (* 1750 ) M : Andere partners van de man / Other partners of the male ; Maria Catharina Jacob Van Esch (* ~1716 ) Maria Huijbert Van Groenendael (* 1715 ) F : Andere partners van de vrouw / Other partners of the female ; Hendrick Gerit Aert Van Besouw (* 1687 ,+ <1747 )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M : Gerard Gijsbert Cornelis Verschueren, Geboren/Born Ongev/About 1709 in Nieuwstad {Limb,NL} Zoon van / Son of : Gijsbert Cornelis Gijsbert {Verschuuren} Verschueren & Maria Michiel Lievens

Huwt/Marr 19 SEP 1757 in Tilburg {NB,NL} [OT : 30 AUG 1757]

F : Maria Catharina Jacob Van Esch, Geboren/Born Ongev/About 1716 in Tilburg {NB,NL} Dochter van / Daughter of : Jacobus Corstiaen Van Esch & NN moeder - M : Andere partners van de man / Other partners of the male ; Elisabeth Hendrick Vrancken (* ,+ <1757 ) Maria Huijbert Van Groenendael (* 1715 ) F : Andere partners van de vrouw / Other partners of the female ; Cornelis Michiel Leijten (* 1714 ,+ 1757 )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M : Gerard Gijsbert Cornelis Verschueren, Geboren/Born Ongev/About 1709 in Nieuwstad {Limb,NL} Zoon van / Son of : Gijsbert Cornelis Gijsbert {Verschuuren} Verschueren & Maria Michiel Lievens

Huwt/Marr 28 FEB 1734 in Tilburg {NB,NL} [OT : 12 FEB 1734]

Getuige Huwelijk / Witness Marriage : Peter Huijbert Van Groenendael

F : Maria Huijbert Van Groenendael, Gedoopt/Christ. 24 APR 1715 in Tilburg {NB,NL}
Dochter van / Daughter of : Hubertus Antonis Peter Van Groenendael & Jenneken Jan Adriaen De Rooij
Kinderen/Children ; 1: Petronella Gerit Verschueren (* 1734 ,+ 1816 ) 2: Joanna Gerard Verschueren (* 1736 ,+ 1817 ) 3: Petrus Gerard {Verschuuren} Verschueren (* 1743 ,+ <1801 ) M : Andere partners van de man / Other partners of the male ; Elisabeth Hendrick Vrancken (* ,+ <1757 ) Maria Catharina Jacob Van Esch (* ~1716 )

view all

Gerardus Gijsbert Verschueren's Timeline

1709
1709
Nieuwstadt, Echt-Susteren, Limburg, The Netherlands
1743
February 7, 1743
Tilburg, Tilburg, Noord-Brabant, Netherlands
????