Hans Jentoft Eidisen

Is your surname Eidisen?

Research the Eidisen family

Hans Jentoft Eidisen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Hans Jentoft Eidisen

Also Known As: "Hans Ediassen"
Birthdate:
Birthplace: Reppe, Nordland, Buksnes, Norway
Death: Died in Buksnes, nå Vestvågøy, Nordland, Norway
Cause of death: Druknet på havet
Place of Burial: Buksnes kirke, Nordland, Norway
Immediate Family:

Son of Edies Andersen Blix and Elene Kristine Monsdatter Blix
Husband of Maren Borkenhagen (Gjertsdatter) Graae
Father of Hanna Maria Jentoft Grøn Jonassen; Maren Hanna Hansdatter (Offersøy); Peternille Elisabeth Holte Hansdatter (Korshamn); Hans Jentoft Hansen (Offersøy); Andreas Jørgen Blix Hanssen and 3 others
Brother of Johan Petter Edissen; Nils Johan Edissen and Jens Christian Angell Ediasen

Managed by: Jonny Karoliussen
Last Updated:

About Hans Jentoft Eidisen

http://www.blix-dahle.no/?page_id=3503

Hans Jentoft Ediassen kom fra gården Reppe i Buksnes. Denna gården e meget spesiell og står blant anna nevnt i Benkestokk-boka tell ho Wilhelmine Brandt fra 1900-tallet (den opprinnelige benkestokk-boka!). Årsaken tell at gården står der e at den opprinnelig va eid av ho Brynhilda Trondsdatter Benkestokk. Ho hadde fått den i gave av sin far, han Trond Torleifson Benkestokk da ho gifta sæ med datidens fogd over Nord-Møre og Vesterålan, han Erik Hansson Schønnebøl. Detta va på midten av 1500-tallet. Opprinnelig va Reppe såkalt «krongods» og tilhørte Kongen, som i sin tur lot Biskopen av Nidaros forvalte den.

-----------------------------------------

Hans Jentoft EDIESEN ABT 1801 - 15 DEC 1861 RESIDENCE: 1861, Offersøy BIRTH: ABT 1801, Reppe, Buksnes, Nordland DEATH: 15 DEC 1861, Borte på sjøen Father: Edias ANDERSEN Mother: Elene Kristine MONSDATTER

Family 1 : Maren Borkenhagen GJERTSDATTER +Hanna Maria Jentoft HANSDATTER +Petronelle Elisabeth Holte HANSDATTER

Hans Jentoft HANSEN 

+Andreas Jørgen Blix HANSEN +Ene Kjerstina HANSDATTER +Ingeborg Marie Dorthea HANSDATTER +Oliana Petrika Jentoft HANSDATTER

Maren Hanna HANSDATTER 
view all 13

Hans Jentoft Eidisen's Timeline

1801
1801
Nordland, Norway
1820
1820
Age 19
Vestvågøy, Nordland
1826
1826
Age 25
Vestvågøy, Nordland, Norway
1828
1828
Age 27
Buksnes
1830
1830
Age 29
Reppe, Vestvågøy, Nordland, Norway
1832
1832
Age 31
Reppe, Buksnes, Vestvågøy, Nordland, Norway
1836
1836
Age 35
1839
August 2, 1839
Age 38
Buksnes, Vestvågøy, Nordland, Norway