Is your surname Leima?

Research the Leima family

Hans Leima's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Hans Leima

Birthdate: (50)
Death: April 26, 1961 (50)
Place of Burial: Eesti
Immediate Family:

Son of Hans Leima and Elise Leima
Husband of Private
Father of Private
Brother of Maria Leima; Martin Leima; Annette (Neti) Leima; Reinhold (Oldi) Leima; Valfried Leima and 4 others

Managed by: Marja-Liisa Harmipaik
Last Updated:
view all 13

Immediate Family

About Hans Leima

Hans Leima oli sündinud Kiviloo külas Varna talus. Tema isa õde (hüüti Manniks) elas Varnal ja seal Hans kasvas. Õe meest kutsuti Varna Priidikuks. Mann sai õnnetult surma, kui tuli Alavere poest ja kogematta Sanniku hobuse ette astus ning saadud vigastustesse suri. Veel räägiti, et mehed olevat hakanud hobustega võidu ajama ja Mann sai teepervel olles hobuse aisaga löögi meelekohta ning suri silmapilkselt. Abikaasa rääkis hiljem, et Mann polevat kunagi välja minnes sõnagi öeldud aga sellel korral poodi minnes oli hüvastijätu sõnad lausunud.

Meeri oli 18 aastane kui nende abielu registreeriti Tallinnas Kaarli kirikus.Esialgu elati Kadriorus Poska tänaval koos Hansu vendade ja õe Annettega. Hiljem koliti Odra tänavale(maaliinide bussijaama vastas) III korrusele kahetoalisesse korterisse.

Hans oli autojuht ja auto ostu sissemaksuks rügas ta tööd koos kahe vennaga. Tagatiseks pani panti kolm talu. Need olid Sipelga talu, Varna talu ja Matsi talu. Auto telliti Ameerikast ja toodi Rootsi kaudu. Oli 4,5 tonnise kandejõuga Ford. Sellega hakkas Hans kokkuostetud metsa vedama. Hans sai vahendajatelt info, sõitis kohale, ostis maha võetud metsa ära ja viis linna. Vaherahana teenis korraliku summa. Vahel juhtus ka nii, et müüjad ei tahtnud teda uskuda, sest arvati, et vaesest perest pärit mehel ei saa sellist raha olla, millega metsa kokku osta. Kui Hans oma rahakoti välja võttis, siis olid kohe teised jutud ja tema poole pöördudes oli härra Hans ees ja härra Hans taga.

1940 aastal auto riigistati. Hans varjas end metsas. Kui tulid sakslased, siis öeldi, et mine ja otsi oma auto üles ja saad tagasi. Hans läks koos vend Jukuga( Johannes) lepingu alusel saksa sõtta oma autot otsima. Otsisid aga ei leidnud ja leping sai ka läbi ning Hans loobus.

Hans töötas Trammide-ja Trollibusside valitsuses autojuhina kui sai majaehituseks maad Nõmmele. Aastaks 1961 jõudis ta sinna ehitada pooleli oleva elamu. Siis aga juhtus õnnetus. Kõrval teelt sõitis üks uljaspea Hansu autole sisse ja Hans kukkus oma auto rataste alla ning sai selgroo vigastuse, millesse suri. Meerile ütles ta, et tema lõpp on lähedal ning palus koos vend Oldiga maja üles ehitada ja vastutasuks saaks vend elamise teisel korrusel. Meeri müüs maja ära ning ostis selle raha eest suvila Mähele (umbes aastal 1980).

view all

Hans Leima's Timeline

1911
January 2, 1911
1961
April 26, 1961
Age 50
????
Eesti