Henric Simonsson Heikkilä

public profile

Henric Simonsson Heikkilä's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Henric Simonsson Heikkilä

Finnish: Heikki Simonpoika Heikkilä
Also Known As: "Hind Simonsson"
Birthdate:
Death: between 1737 and 1738
Heikkilä, Karkkula, Orimattila, Finland
Immediate Family:

Husband of Karin Thomasdotter
Father of Gustaf Henriksson Heikkilä; Anders Henricsson Heikkilä; Simon Henriksson Heikkilä; Henrik Henriksson Heikkilä; Maria Heikintytär Heikkilä and 3 others

Managed by: Eija Rytkö
Last Updated:

About Henric Simonsson Heikkilä

  • ...
  • http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=959341 -- Asutuksen yleisluettelo Orimattila Karkkula Heikkilä 1720-37 -- isäntänä 1737 asti, jolloin oletettavasti kuoli, koska vanhin poika Gustaf siirtyy isännäksi ja vaimon paikalla lukee "äiti"

Heikin nuorin lapsi syntyy 6.4.1738 joten Heikki kuolee syksyn 1737 jälkeen. Tiedot puuttuvat...

view all 11

Henric Simonsson Heikkilä's Timeline

1720
1720
1723
1723
1724
November 19, 1724
Orimattila, Finland
1728
1728
Orimattila, Finland
1729
December 23, 1729
Orimattila, Finland
1731
August 14, 1731
Orimattila, Finland
1736
January 9, 1736
Orimattila, Finland
1737
1737
Orimattila, Finland
1738
April 6, 1738
Orimattila, Finland
????