Hermann van Elsloo

Is your surname van Elsloo?

Research the van Elsloo family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Hermann van Elsloo

Also Known As: "van Steyn", "van Stijn", "van Stein"
Birthdate:
Death: between 1220 and 1231 (54-73)
Immediate Family:

Son of Arnold I. van Elsloo, II. and Lutgarde? Montaigu?
Husband of Johanna van Kessenich
Father of Arnold I. Heer van Steyn en Elsloo
Brother of Arnold II., Heer van Elsloo, III.

Managed by: Fred Bergman
Last Updated:

About Hermann van Elsloo

http://www.coolen-online.be/index.htm?genealogie/genealogie_front_NL.htm&5

M : Herman Van Elsloo, Gest./Died 1222 in Stein {Limb,NL} =>Codes==VDvNr.60== Zoon van / Son of : Heer Arnulfus Van Elsloo & NN moeder -

Relat(ie/ed)

F : Onbekend / Unknown Kinderen/Children ; 1: Arnold I Van Stein (* ,+ <1241 )

https://www.facebook.com/permalink.php?id=413510472079196&story_fbid=413512928745617 ... Het stamhuis van de Heren van Steyn was gelegen in het naburige Elsloo. Reeds in de eerste helft van de twaalfde eeuw, van 1111 tot 1130, verschijnt er een Heer Arnold van Elsloo in de geschiedenis. In talrijke oorkonden uit de daarop volgende dertiende eeuw komt er een andere Heer, Herman van Elsloo genaamd, voor als vazal van de Graaf van Loon en de Heer van Valkenburg. Hij was de stamvader van de Steynse dynastie. Hij was gehuwd met Vrouwe N.N. van Kriekenbeek. Vanaf 1202 komen gebroeders Arnold en Herman van Elsloo voor als leenmannen van de graven van Loon. Herman was wellicht de zoon van Heer Arnold die leefde van 1154 tot 1184. Het voornaamste feit in zijn leven was dat hij in 1218 in het gevolg van Graaf Adolf van den Berg, naar het Heilige Land trok en daar deelnam aan de belegering van Damiate in Egypte, waar hij zich half juni 1218 bevond. De toren die toegang tot de stad versperde werd op 14 augustus van datzelfde jaar door de kruisvaarders ingenomen. De stad zelf viel hen pas op 5 november 1219 in handen. In april 1220 was Heer Herman weer terug in zijn Heerlijkheid. Zijn zoon en opvolger noemde zich Arnold I Heer van Steyn. Heer Herman’s oudere broer Arnold was Heer van het ouderlijke stamslot te Elsloo, dat in later tijden door zware overstroming, verdronken is in de Maas. Heer Herman van Elsoo beschikt over de tienden van Gerdingen en Steyn ten voordele van de abdij van Herckenrode en van de Duitse Orde. ...

view all

Hermann van Elsloo's Timeline