Johan Johansson Ingalsuo

Is your surname Ingalsuo?

Research the Ingalsuo family

Johan Johansson Ingalsuo's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Johan Johansson Ingalsuo (Präst)

Also Known As: "Prest"
Birthdate:
Death: August 11, 1811 (90)
Ingalsuo, Ruotsalo, Kälviä, Finland
Immediate Family:

Son of Johan Larsson Präst and Margareta Mickelsdotter Präst
Husband of Maria Mickelsdotter Prest, Ingalsuo
Father of Anna Juhontytär Huhtala and Matts Johansson Saari
Brother of Lisa Johansdotter Lidsle and Anna Johansdotter Vessi

Managed by: Anders Sjölind
Last Updated:

About Johan Johansson Ingalsuo

Syntymä HisKi: 1.4.1721 Korplax Johan Larsson Prest Malin Michelsdr. Johan

Kaarlelan seurakunta - Syntyneiden ja kastettujen luettelot 1721-1750, jakso 2: döpte 1721 Apr-Aug; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8282977 / Viitattu 20.5.2020

Kokkolan msrk/emäsrk - Karleby lf/moderförs - vihityt (HisKi) http://hiski.genealogia.fi/hiski/erurfn?fi+0172+vihityt+286 18.11.1741 Johan Präst Pig. Maria Michelsdr.

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1738-1743, jakso 99, sivu 94: Prest; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8291526 / Viitattu 10.12.2019

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1744-1749, jakso 80: Präst.; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8291723 / Viitattu 10.12.2019

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1750-1755, jakso 123, sivu 121: Präst ; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8291849 / Viitattu 10.12.2019

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1756-1762, jakso 87: Präst; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8278711 / Viitattu 10.12.2019

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1763-1769, jakso 94: Präst; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8278903 / Viitattu 10.12.2019

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1770-1775, jakso 110, sivu 108: Präst; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8279095 / Viitattu 10.12.2019

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1776-1781, jakso 120, sivu 118: Präst; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8279347 / Viitattu 10.12.2019

Kaarlelan seurakunta - Rippikirja 1782-1788, jakso 128, sivu 123: Prest; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8279605 / Viitattu 10.12.2019 (Kälviälle 1786.)

Kaarlelan seurakunta - Seurakuntaan muuttaneiden luettelot 1753-1787, jakso 70: 1783 - 1787; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8285037 / Viitattu 10.12.2019 (Vävy Abraham ja vaimonsa Anna muuttavat Kälviälle koko talonväen kanssa 12.7.1786.)

Kälviän seurakunta - Rippikirja 1786-1791, jakso 154, sivu 146: Ruotzala By Ingalsuo; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8276022 / Viitattu 10.12.2019

Kälviän seurakunta - Rippikirja 1792-1797, jakso 130: Ingalsuo; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8276197 / Viitattu 10.12.2019

Kälviän seurakunta - Rippikirja 1798-1803, jakso 121: Ruotzala gingerl. Ingalsuo; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8276362 / Viitattu 20.5.2020

Kälviän seurakunta - Rippikirja 1804-1809, jakso 126: Ruotsala gingerl. Ingalsuo; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8276528 / Viitattu 20.5.2020

Kälviän seurakunta - Rippikirja 1810-1814, jakso 139, sivu 136: Ingalsuo; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8276722 / Viitattu 20.5.2020

Kälviän seurakunta - Syntyneiden ja kastettujen luettelot 1806-1825, jakso 144: Döde och Begrafne 1811; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8260507 / Viitattu 20.5.2020

view all

Johan Johansson Ingalsuo's Timeline

1721
April 1, 1721
1751
January 1, 1751
Kaarlela, Finland
1754
October 22, 1754
Korplax, Finland
1811
August 11, 1811
Age 90
Kälviä, Finland