Johan Eliasson

public profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Johan Eliasson

Also Known As: "Johan Lillmaris"
Birthdate:
Death: April 09, 1818 (71)
Lillmaris, Söderweckoski, Borgå, Finland (ålderdom, vanhuus)
Place of Burial: Borgå, Finland
Immediate Family:

Son of Elias Olofsson and Christina Christersdotter
Husband of Lena Johansdotter
Father of Johan Johansson

Managed by: Private User
Last Updated:

About Johan Eliasson

Syntymä

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Syntyneiden ja kastettujen luettelot 1742-1756, jakso 81: 1746 December (Juni - October); Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7967740 / Viitattu 7.7.2020

16.7.1746 18.7.1746 Söderwäckkåsk Elias Olsson Chirstin Christersd:r Johannes http://hiski.genealogia.fi/hiski/fueghj?fi+0412+kastetut+1179

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Rippikirjat 1754-1770, jakso 218, sivu 216: Söderweckoski Lillmaris, Katrons; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7957768 / Viitattu 7.7.2020

Vihitty

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Vihittyjen luettelot 1765-1804, jakso 15; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7970668 / Viitattu 7.7.2020

28.10.1770 S.Veckosk Bd.s. Joh. Eliáson Bd:dr Lena Joh.dr: S.Veckosk http://hiski.genealogia.fi/hiski/fueghj?fi+0412+vihityt+2171

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Rippikirjat 1771-1776, jakso 153, sivu 147: Söderveckoski Lill-Maris; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7958047 / Viitattu 7.7.2020

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Rippikirjat 1777-1782, jakso 154, sivu 150: Söderveckoski, Lill Maris; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7958451 / Viitattu 7.7.2020

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Rippikirjat 1786-1794, jakso 206, sivu 195: Söderveckoski Lillmaris; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=24833466 / Viitattu 7.7.2020

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Rippikirjat 1792-1802 (Läntinen osa), jakso 142, sivu 135: Söderweckoski Lillmaris; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7958878 / Viitattu 7.7.2020

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Rippikirjat 1803-1812 (Läntinen osa), jakso 329, sivu 320: Söderveckoski, Lill Maris Hemman krono; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7959339 / Viitattu 7.7.2020

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Rippikirjat 1813-1820 (Läntinen osa), jakso 332, sivu 329: Söderveckoski, Maris Krono Lill Maris; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7959738 / Viitattu 7.7.2020

Kuolema

Porvoon ruotsalaisen tuomiokirkkoseurakunnan arkisto - Kuolleiden ja haudattujen luettelot 1805-1818, jakso 210; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=8399648 / Viitattu 7.7.2020

9.4.1818 19.4.1818 Söderv. L. Maris Gl. hem:ns V:d, Enkl. Johan Eliäson Ålderd. 69 http://hiski.genealogia.fi/hiski/fueghj?fi+0412+haudatut+19969

view all

Johan Eliasson's Timeline

1746
July 16, 1746
1781
1781
Porvoo, Finland
1818
April 9, 1818
Age 71
Borgå, Finland
April 19, 1818
Age 71
Borgå, Finland