Johannes Isaksson Mäkelä

public profile

Is your surname Mäkelä?

Connect to 31,563 Mäkelä profiles on Geni

Johannes Isaksson Mäkelä's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Johannes Isaksson Mäkelä

Finnish: Juho Iisakinpoika, Swedish: Johan Isacsson
Also Known As: "Juha", "Juhani", "Jussi", "Punakallio"
Birthdate:
Birthplace: => 12/7 1823 => 12/9 1823, Nuoramoinen, Punakallio, Sysmä, Finland
Death:
Immediate Family:

Son of Isak Andersson Mäkelä and Anna Juhantytär Mäkelä, Janetti
Husband of Anna Kaisa Juhantytär Savander
Brother of Malachias Isaksson Mäkelä

Occupation: itsellinen / inhysing
Managed by: Private User
Last Updated:

About Johannes Isaksson Mäkelä

Hiskissä lapsia:

Syntynyt Kastettu Kylä Talo Isä Äiti Lapsi

  1. 21.2.1849 27.2.1849 Otamo Mataristo drg. Joh. Isakss. Anna Caisa Savander 22 Fredrika
  2. 14.4.1851 22.4.1851 ? Otamo Brunila drg. Joh. Isakss. Anna Kaisa Savander 24 Ida Maria
  3. 19.11.1853 27.11.1853 Käenmäki sp.drg. Joh. Isakss. Anna Kaisa Savander 26 Maria



Pohdintaa

Vain lapsia - poista tiedot täältä kun ne on siirretty lasten profiileihin

  • Sysmä syntyneet 21.2.1849: Otamo Mataristo, drg. Joh. Isakss. & Anna Caisa Savander 22, Fredrika
  • Sysmä syntyneet 14.4.1851: Otamo Brunila, drg. Joh. Isakss. & Anna Kaisa Savander 24, Ida Maria
  • Sysmä syntyneet 19.11.1853: Käenmäki, sp.drg. Joh. Isakss. & Anna Kaisa Savander 26, Maria
view all

Johannes Isaksson Mäkelä's Timeline

1823
January 19, 1823
=> 12/7 1823 => 12/9 1823, Nuoramoinen, Punakallio, Sysmä, Finland
????