Johannes Hendrik Potgieter, b1c8d1e5f2g4

public profile

Johannes Hendrik Potgieter, b1c8d1e5f2g4's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Johannes Hendrik Potgieter, b1c8d1e5f2g4

Also Known As: "Johan Hendrik Potgieter"
Birthdate:
Death: May 16, 1896 (57)
Buluwayo, Mathabeleland
Immediate Family:

Son of Johannes Theodorus Potgieter, b1c8d1e5f2 and Johanna Catharina Potgieter
Husband of Zacharia Sophia Jacoba Bester (Koch) and Maria Elizabeth Potgieter
Father of Johannes Theodorus Potgieter, b1c8 g4h1; Maria Elizabeth Potgieter; Johanna Catharina van Rooyen, b1c8d1e5f2g4h3; Veldkornet Johannes Abraham Potgieter, b1c8 g4h4; Engela Adriana Dohne, b1c8df2g4h5 and 7 others
Brother of Maria Elizabeth Bouwer, b1c8d1e5f2g1; DY Johannes Theodorus Potgieter, b1c8d1e5f2g2; Cornelis Johannes Potgieter, b1c8d1e5f2g3; Anna Magdalena Vermaak (Potgieter); Johanna Elizabeth Catharina Potgieter, b1c8d1e5f2g6 and 7 others
Half brother of Lodewick de Jager; Engela A.A. van Rooyen and Maria E.H. de Jager

Managed by: Private User
Last Updated:

About Johannes Hendrik Potgieter, b1c8d1e5f2g4

Plek van afsterwe word aangedui op sy seun, Johannes Abraham se Sterfkennis. Geen datum.

Boedel:

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS92-R4B4?i=98&cc=2520237

Sterfkennis dui geboortedatum aan as: 18 Junie 1836 te Grahamstown, Kaapkolonie.

view all 16

Johannes Hendrik Potgieter, b1c8d1e5f2g4's Timeline

1838
June 21, 1838
1861
July 7, 1861
1862
October 7, 1862
Utrecht, Amajuba, KwaZulu-Natal, South Africa
1864
May 24, 1864
1867
March 25, 1867
Utrecht, Amajuba, KwaZulu-Natal, South Africa
1869
April 1, 1869
Vryheid, Zululand DC, KwaZulu-Natal, South Africa
1872
February 6, 1872
Utrecht, Amajuba, KwaZulu-Natal, South Africa
1873
November 4, 1873
South Africa
1876
September 19, 1876
Utrecht, Amajuba, KwaZulu-Natal, South Africa
December 17, 1876
Utrecht, Amajuba, KwaZulu-Natal, South Africa