Is your surname Rudys?

Research the Rudys family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Jonas Rudys

Lithuanian: Jonas Rudis
Birthdate:
Death: circa 1945 (68-77)
Immediate Family:

Son of Jurgis Rudis and Antanina Rudienė
Husband of Elzbieta Rudienė
Brother of Monika Antanina Vilkienė; Paulina Eleonora Rudytė; Elena Eleonora Rudytė; Antanina Paulina Rudytė; Emilija Eleonora Šidlauskienė and 5 others

Occupation: gydytojas
Managed by: Private User
Last Updated:

About Jonas Rudys

https://www.epaveldas.lt/recordImageSmall/ARCH/1189/1/3?exId=308364...Gydytojas, daug metų dirbo Joniškėlyje.Iš Steigvilių kaimo.

Rygoje išėjo medicinos mokslus. Po Pirmojo pasaulinio karo, Žeimelio valsčiaus tarybos pirmininko Igno Lapinsko kvietimu, persikėlė dirbti į Žeimelį.

Monografija "Žeimelis" 1 dalis, 813 psl.Daktaras Jonas Rudys gyveno Steigvilių kaime, brolio iš tėvų paveldėtame ūkyje, su žmona Elzbieta Leimontaitė. Dr. Rudys vėliau buvo Lietuvos geležinkelių valdybos vyr. gydytojas ir su žmona gyveno Kaune.

Pagal Broniaus Povilaičio knygą „Apie įvykius, žmones ir save“, 34 psl.

Kitas Jurgio brolis Jonas irgi mokėsi Mintaujos gimnazijoje, baigė Rusijoje medicinos mokslus, tarpukario Lietuvoje dirbo Kauno geležinkelininkų ligoninėje chirurgu. 1944 m. jam traukiantis į Vakarus, bombardavimo metu žuvo visa jo šeima - žmona, sūnus ir duktė. Jis liko gyvas, bet netrukus mirė iš sielvarto Vokietijoje. Jo žmona buvo revoliucionieriaus K.Poželos tėvo sesuo Elžbieta (dirbo mokytoja). Iš Gintauto Juozo Janušonio knygos "Nuo Linkuvos į pietus ir į vakarus", I dalis , 1996 m. p. 24).

view all

Jonas Rudys's Timeline

1872
June 22, 1872
1945
1945
Age 72