Juho Ristonpoika Ukkonen

Is your surname Ukkonen?

Research the Ukkonen family

Juho Ristonpoika Ukkonen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Juho Ristonpoika Ukkonen

Swedish: Johan Christersson Ukkonen
Also Known As: "Uckoin", "Uckonen"
Birthdate:
Death: January 07, 1771 (81-90)
Kivennapa, Kivennapa, Finland (af ålder)
Immediate Family:

Husband of Maria Simontytär
Father of Maria Juhontytär Ukkonen and Salomon Juhonpoika Ukkonen

Managed by: Private User
Last Updated:

About Juho Ristonpoika Ukkonen

http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=13035716 Kivennavan väestöluettelo 1723 s.81

Vanhan Suomen tilejä > Asiakirjat > Viipurin läänin henkikirja 1728-1728 (9824) jakso 37
http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=13464332 oikea sivu 9. nimi ylhäältä

MML http://www.karjalankartat.fi/?language=fi&E=4500937.760720357&N=670...

Kivennavan rippikirja 1732-45 jakso 25 s. 27
http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=12600215 perheet Uckonen ja Susi

Kivennavan rippikirja 1748-58 jakso 42
http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=12596076 Joh. Uckonen

Vanhan Suomen tilejä > Asiakirjat > Viipurin, Käkisalmen ja Kymenkartanon provinssien väestöluettelo 1754-1754 (10084b) jakso 15
http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=13233390

Kivennavan seurakunnan arkisto > Pää- ja rippikirjat > Rippikirjat 1758-1768 (I Aa:3) jakso 91
http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=12600066

Kivennavan seurakunnan arkisto > Pää- ja rippikirjat > Rippikirjat 1769-1774 (I Aa:4) jakso 128
http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=12600612

view all

Juho Ristonpoika Ukkonen's Timeline

1685
1685
1730
1730
Lipola, Kivennapa, Finland
1731
1731
1771
January 7, 1771
Age 86
Kivennapa, Kivennapa, Finland