Karin Henrikintytär Mylly

Is your surname Mylly?

Research the Mylly family

Karin Henrikintytär Mylly's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Karin Henrikintytär Mylly (Kurjenperä)

Swedish: Carin Henriksdotter Mylly (Kurki), Finnish: Kaisa Heikintytär Mylly (Kurjenperä)
Also Known As: "Kurki", "Kurjenperä", "Pyrrö"
Birthdate:
Birthplace: Piipsjärvi, Kurki, Kurjenperä, Oulainen, Finland
Death: January 26, 1822 (76)
Matkaniva, Karkia, Oulainen, Finland
Immediate Family:

Daughter of Heikki Matinpoika Kurjenperä and Anna Olavintytär Kurjenperä
Wife of Heikki Heikinpoika Mylly
Mother of Heikki Heikinpoika Karkia; Matti Heikinpoika Kari; Mikko Heikinpoika Gren and Johan Henricsson Mylly
Sister of Mathias Henriksson Kurjenperä; Anna Henriksdotter Kurjenperä; Margeta Henriksdotter Kurjenperä; Elisabeth Henriksdotter Kurjenperä; Britha Henriksdotter Kurjenperä and 3 others

Managed by: Private User
Last Updated:

About Karin Henrikintytär Mylly

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/syntyn...

Oulaisten seurakunnan arkisto - Rippikirja 1758-1763 (IAa:1), jakso 63, sivu 63: Pipsjärwi by, Curjenperä: Henric Mattsson Kurjenperä (Pyrrö), Anna Olofsdr (Mattila), Carin Henricsdr, Matts Henricsson, Anna Henricsdr, Lisa Henricsdr, Brita Henricsdr, Olof Henricsson, Henric Henricsson; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7388014 / Viitattu 28.7.2021

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...



Syntynyt/born 7.12.1745, Oulainen
Oulaisten seurakunnan arkisto - Syntyneiden luettelo 1719-1763 (IC:1), jakso 56: Syntyneet 1745; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7519992 / Viitattu 26.5.2021

Oulaisten seurakunnan arkisto - Rippikirja 1758-1763 (IAa:1), jakso 63, sivu 63: Pipsjärwi by, Curjenperä ; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7388014 / Viitattu 26.5.2021

Mennyt naimisiin/married 21.12.1763
Oulaisten seurakunnan arkisto - Vihittyjen luettelo 1719-1763 (IC:1), jakso 10, sivu 266-267: 1760-1763; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7517481 / Viitattu 26.5.2021

Oulainen rippikirja 1764-1769 (MKO5-8 Aa 2) Sivu 63 Piipsjärvi, 23 Mylly, 22 Ahola ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=725&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1771-1776 (MKO9-12 Aa 3) Sivu 57 Piipsjärvi, Mylly, Ahola ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=768&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1777-1782 (MKO13-16 Aa 4) Sivu 78 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=770&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1783-1789 (MKO17-22 Aa 5) Sivu 89 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=1323... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1790-1796 (MKO23-28 Aa 6) Sivu 111 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=1336... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1797-1802 (MKO29-32 Aa 6) Sivu 60 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=835&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1804-1810 (MKO33-38 Aa 7) Sivu 104 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=836&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1811-1817 (MKO40-46 Aa 8) Sivu 114 Piipsjärvi, 23 Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=2031... / Viitattu 26.05.2021

Huomautus: Ei löydy viittausta kuolinpäivään, ei löydy seuraavasta rippikirjasta. Kuolinaika ei tämän vuoksi vielä tiedossa. / Sanna K 26.5.2021

view all

Karin Henrikintytär Mylly's Timeline

1745
December 7, 1745
Piipsjärvi, Kurki, Kurjenperä, Oulainen, Finland
1765
January 2, 1765
Oulainen, Finland
1768
August 25, 1768
Piipsjärvi, Mylly, Oulainen, Finland
1770
11, 1770
Oulainen, Finland
1778
April 7, 1778
No: 23, Myllylä, Piipsjärvi, Finland
1822
January 26, 1822
Age 76
Matkaniva, Karkia, Oulainen, Finland