Kalev < Gustav Arro

Is your surname Arro?

Research the Arro family

Kalev < Gustav Arro's Geni Profile

Records for Kalev < Gustav Arro

17,459 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Related Projects

Kalev < Gustav Arro

Also Known As: "Värdi", "Jakob", "Lihunik"
Birthdate:
Birthplace: Valgjärve
Death: June 02, 1974 (58)
Saverna (langes metsavennana Põlva miilitsa haarangus)
Place of Burial: Tartu
Immediate Family:

Son of Peeter Arro and Elisabeth-Alviine Arro
Brother of Amanda Kõrda and Valter Arro

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Kalev < Gustav Arro

Kalev Arro sündis 11. (17) juulil 1915 Valgjärve vallas kehvapoolses Vasara talus peres, kus valitses tugev rahvuslik meelsus.

Kui punavõim Eesti okupeeris, sai Kalevist vastupanuliikumise liige; selles osalesid ka ta õde ja vend. Meelsuse tõttu oli pere uue võimu kõva surve all, ema sai kahtlastel asjaoludel surma. Sestpeale sai Kalevist 1941. a metsavend, kes kandis nimesid Värdi, Jakob ja Lihunik.

Kalevi venna vangistas hävituspataljon, ent ta põgenes ja pages 1943 Soome, kust ta koos „halli rügemendiga“ 1944 kodumaale naasis. Vangistati ja saadeti Siberisse vangilaagrisse, kust ta põgenes 1946 ja jõudis 3 kuu pärast taas kodumaale. Pihkvas ühe haarangu käigus jäi vahele, sai haavata, kuid põgenes õemehe Kõrda Hansu juurde. Hiljem ta siiski vahistati, talle määrati 25+5, millest istus ära 17. aastat. Peale vahistamist piinati teda elektriga, millest jäljed kõhule jäid eluks ajaks.

Samal ajal sai Kalevist Piho metsavennagrupi liige. Kui see 1. oktoobril 1949 Kiidjärve vallas Intsupalu lahingus purustati (vt ka Mart Laari raamat "Metsavennad" lk 275, 313-316) ja seitse rühma liiget surma said, õnnestus Kalevil ainsana haavatuna piiramisrõngast välja murda. Rühma oli üles andnud agent Kotkas ehk Jaan Voitk. Ühe kunagise metsavenna Artur Kittuse sõnul enne punkrisse granaatide viskamist õnnestus Kalevil ennast punkrist välja veeretada ja kõrvalasuva kuuse madalate ja tihedate okste alla varjuda, kust teda ei leitud. Hiljem, kui madin läbi, roomas ta punkrist eemale ja oli terve öö metsas peidus. Et ta oli jalast haavatud, ei olnud tal liikumine kerge. Hommikul tuli üks talumees hobusega loomadele sööta korjama. Kalev roomas vankri juurde ja hõikas mehele: "Hei külamees, ega Sa kommunist ei ole?" - Kalev sai külamehelt hobuse ja põgenes.

Mingite juttude põhjal olla Kalev Aiamaalt omale naise võtnud ja tal olla 2 tütart. On ka räägitud, et ta oli Silmakliinikus katlakütja olnud, kuid mingeid tõendeid kummagi jutu kohta ei ole. Metsavend, kes kutsuti Kalevi surnukeha ära tundma, oli Aleksander Tuul, kes ütles äratundmisel: "ei seda meest ma ei tunne, see ei ole selle kandi meeski".

view all

Kalev < Gustav Arro's Timeline

1915
July 17, 1915
Valgjärve
1974
June 2, 1974
Age 58
Saverna
????
Tartu