Is your surname Raid < Ramann?

Research the Raid < Ramann family

Kaljo Raid's Geni Profile

Records for Kaljo Raid < Ramann

12 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Kaljo Raid < Ramann

Also Known As: "Raamann", "Raaman"
Birthdate: (83)
Birthplace: Tallinn, Estonia
Death: January 21, 2005 (83)
Toronto, Canada
Place of Burial: Toronto, Canada
Immediate Family:

Son of Juhan Raid ← Ramann and Martha Helene Raid ← Ramann
Husband of Varje Raid
Brother of Evald Raid; Boris Reinhold Ramann and Ilse Raid

Occupation: muusikaõpetaja; muusik; tšellist; helilooja; pastor; kirikutegelane; muusikategelane
Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Kaljo Raid

Kauaaegne Toronto Eesti Baptisti Koguduse pastor

Pärast keskhariduse omandamist astus ta Tallinna Konservatooriumi ja õppis heino Elleri kompositsiooniklassis. Kõrgkooli lõpetas ta 1944. a kevadel helikunstniku diplomiga summa cum laude. Ta öötas tšellistina Eesti Riigi Ringhäälingu sümfooniaorkestris kuni Eestist lahkumiseni. Samal ajaperioodil - hoolimata sõja-aja raskustest või vahest just nende tõttu - lõi Kaljo Raid hulga helitöid, nende hulgas mitmeid koorilaule; valmis ka tema esimene sümfoonia.

Elavale usule tuli kaljo Raid Nõmme baptistikoguduses ja ta ristiti jutlustaja Richard Kaupsi poolt. Koguduses töötas ta kaasa muusika alal. 1944. a sügisel siirdus Raid põgenike vooluga Stockholmi ja sealt paar aastat hijem USAsse. Ta jätkas õpinguid Andover Newtoni Usuteaduste Instituudis. Nimetatud kooli lõpetas ta teoloogiabakalaureuse kraadiga. Edasi tegutses Raid mõned aastad (1949-1953) muusikaõpetajana Betheli kolledžis St Paulis Minnesotas, samal ajal end muusika alal täiendades rahvusvaheliselt tundud hariduskeskuses Tanglewoodis ja Aspenis Colorado osariigis.

1954. a. kutsus Toronto Eesti Baptisti Kogudus K.R. jutlustajaks ja pastoriks ning sama aasta sügisel asus ta elama Torontosse. Sellel kohal töötas ta viljakalt 36 aastat. Kanada Baptistiliidu tunnustusega ordineeriti ta vaimulikuks 18. veebruaril 1955. a.

Tema töö algusaastad langesid kokku noore koguduse kasvuaastatega; uute liikmete hulgas oli nii hiljuti Kanadasse saabunud usklikke kui ka juba seal usule tulnuid. Koguduses tegutsesid mitmed koorid, ansamblid ja solistid. Korraldati laagreid ja konverentse. Pastori õhutusel asuti uue, ajakohasema kiriku ehitamisele. Valminud ehitus avati pidulikult 1969. a.Selleks, et olla sama koguduse pastoriks 36 aastat, on vaja erilist püsivust, pikka meelt ja värskust. On tarvis armastust, et juhtida noori ja vanu, perekondi ja üksikuid. K.R. suutis seda - Jumala abiga. Tema huumorimeelne ja sõbralik isiksus, samuti tema sisukad jutlused tekitasid turvatunde ja koondasid erinevategi usuliste rõhuasetustega inimesi.

"Osaduses kasvanud", Kirjutisi Eesti EKB koguduste loost, koostanud ja toimetanud Üllas Linder ja Toivo Pilli, EEKBL 2009

Artikkel. Vaba Eestlane (Toronto : 1952-2001) nr.17 | 2. märts 1971 | lk 6:http://dea.nlib.ee/v4/fullview.php?frameset=1&pid=s1120003&nid=185160 Eesti Elu (Toronto, Kanada), 2005, 28. jaan., nr. 4, lk. 23-24.


Surmakuulutused - Eesti Elu (Toronto, Kanada), 2005, 28. jaan., nr. 4, lk. 23-24.            
view all

Kaljo Raid's Timeline

1921
March 4, 1921
Tallinn, Estonia
2005
January 21, 2005
Age 83
Toronto, Canada
????
Toronto, Canada