Kapitolīne Karolīne Grīnfelde

Is your surname Grīnfelde?

Research the Grīnfelde family

Kapitolīne Karolīne Grīnfelde's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Kapitolīne Karolīne Grīnfelde (Kažoks)

Also Known As: "Obo"
Birthdate:
Death: January 24, 1958 (80)
Latvia
Place of Burial: Latvia
Immediate Family:

Daughter of Pēteris Kažoks and Anna Kažoks
Wife of Johans Martins Grīnfelds
Mother of Viktorija Grušecka; Georgs Grīnfelds; Stefans Grīnfelds; Ludmila Grīnfelde; Konkordija Ulmanis and 1 other
Sister of Marija Grīnfelds

Managed by: Andra Ratkeviča
Last Updated:

About Kapitolīne Karolīne Grīnfelde

Pareizticīga. Dzimusi Cēsu aprinķa Kosas pagasta Misaiņos (Mizaiņos). "Atlaista" no Kosas pagasta 1896. g.27.okt. Viņu iecerējis Heinrihs Johans Gotlībs Grīnfelds, jauns un izskatīgs puisis. Tomēr Kapitolīna mantas dēļ dod priekšroku viņa tēvam Johanam Martinam Grīnfeldam. Dēls aiz sirdsēstiem aizbrauc uz Vladivostoku un kļūst par kapteini. Kapitolīna ir valdonīgas dabas ar gribasspēku apveltīta sieviete. Ģimenes galva, kad vīrs 1919. gadā kara laikā pazūd bez vēsts. Ģimenē bieži runā vāciski, jo tas piederējās pie labā toņa. Lielā mērā vada savu dēlu dzīvi. Georgam neatļauj precēt iecerēto, jo tā ir pārāk nabaga. Nākošā Georga sieva Anna prot radīt iespaidu par savu turību. Kāzu dienā izrādās, ka tā nav taisnība. Obo no krenķiem dabū insultu un nomirst. Grīnfelda kundzi un viņas dēlus iemūžinājis Uldis Zemzaris grāmatā "Tad es biju Mellužnieks",-Rīga, 2007, - 90.-95.lpp.

view all

Kapitolīne Karolīne Grīnfelde's Timeline

1878
January 12, 1878
1898
February 22, 1898
Age 20
Latvia
1899
May 21, 1899
Age 21
1901
March 29, 1901
Age 23
1903
July 4, 1903
Age 25
1904
August 21, 1904
Age 26
Latvia
1906
October 25, 1906
Age 28
Latvia
1958
January 24, 1958
Age 80
Latvia
????
Latvia