Is your surname Kukk?

Research the Kukk family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Karl Kukk

Birthdate:
Death: December 25, 1927 (28)
Estonia (kõhukelmepõletik (operatsioon hilines))
Place of Burial: Estonia
Immediate Family:

Son of Toomas Kukk and Ann Kukk
Husband of Lisette Kukk Sorgsepp
Father of Private and Private
Brother of Johannes Kukk; Indrek Kukk; Rudolf Kukk; Albert Hermann Kukk; Klara Helene Marie Järv and 1 other

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Karl Kukk

Karli sünd Kadrina kiriku sünnimeetrikas

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1227.1.113:280?242,1998,1448...

29. detsembri 1927 Narva ajalehes "Põhja täht" viimasel lehel ilmus kaastundeavaldused.

Ajalehe avalehel oli uudis, et Karl Kukk saadetakse ära 1. advendil

Karl Kukk oli Ilmar Talve Ilmar Aleksander Talve üheks vaderiks ja seda on nimetatud Ilmar Talve raamatus "Kevade Eesti" lehekülg 17 http://www.ilmamaa.ee/?lang=et&node=9&cover=160

1928 ajakirjas Sõdur nr 4/5 lk 87 ilmus järelhüüe Karl Kukkele

sündis 19. märtsi] 1899. a. Virumaal Saksi vallas. Omas ministeeriumi kooli hariduse. Vabadussõja algusel teenis kindral Põder'i erisalgas, võttis osa Udria dessandist ja oli kaasvõitleja Narva vabastamise! Soome vendade ridades. Pärast tee- » nis I. div. tagavara pataljonis, kust * 2. oktoobril 1919. a. üleviidi sama | pataljoni õpperoodu, mille koosseisus ka Vabadussõjast osa võttis. ,: Sõjalise hariduse omas: lõpetas 31. detsembril 1920. a. I. div. tagavarapataljoni õpperoodu kursused; 31. märtsil 1921. a. I. div. õppekomando kursused ja 4. augustil 1925. a. üleajateenijate allohvitseride täienduskursused esimese järgu lõpetajana.

1. jalaväe rügemendis teenis veltveebli kohal 21. augustist 1921. a. Suri 25. detsembril 1927. a. kell 1330 1. div. laatsaretis kõhukelme põletikku.

Valus kurbusohke läbistas igaühte, kellel elus oli kokkupuutumist selle, nüüd nii varakult manalasse varisenud andeka allohvitseriga.

Suur on kaotus allohvitseride kogul, kes kaotas oma energilisema algataja ja sekretäri. Ei ole üleliigsed siin mõned märked tema tegevusest 1. jalaväe rügemendi üleajateenijate kogu ajajärgus: 1922. ja 1923. a. ku: kerkisid üleajateenijate kogude asutamise küsimused päevakorrale, nägi tema nende vajadust ja tähtsust üleajateenijate peres, ning andus oma parima tahtega kogu asutamisele. Raske ja visa oli algus, sest keegi ei olnud süvenenud kogu vajadusse, mispärast jäädi ka külmadeks pealtvaatajateks, ja leidus ka neid, kes selles suunas vastu töötasid, mille tõttu ka esimesed katsed ebaõnnestusid. Raskuste peale vaatamata ja vajadusi nähes, ei loobunud ta kavatsusest, ja uue jõuga tööle asudes kutsus kokku 17. oktoobril 1925. a. üldkoosoleku, kus kogu asutamise vajadusi selgitas ja kus komisjonid valiti põhikirja ja kodukorra väljatöötamiseks tema endaga eesotsas. Väljatöötatud põhikirja kinnitas rügemendi ülem 11. novembril 1925. a., millega ka oli kogule alusmüür rajatud.

Iga aasta oli tema kaasakistud kogu

tegevusse, kui terava mõistusega ja andekas allohvitser; esimene aasta kogu esimehena, teine aasta revisjoni komisjoni esimehena ja käesoleval aastal sekretärina. Kuid käes-olev aasta ei olnud temale töötamiseks. Haigus kiskus teda tööpõllult, sundides ravilasse minema, kus surm teda igavesele unele suigutas.

Osav ja andekas omas teenistuses, ei keeldunud tema oma abi ja nõu pakkumast kellelegi, mille läbi oma kaasteeni-jate hulgas suurima lugupidamise võitis. 29. detsembril 1927. a. kandis kogu tema põrmu suures leinas leinamarsi helide saatel kalmule, mis temale viimseks puhkekohaks on saanud.

Puhka rahus, Sina unustamata kaasteenija. Sinu vaim andku meile jõudu ja tahet jätkata Sinu poolt alatud tagajärjekat tööd. Kerge olgu Sinule kodumaa muld.

view all

Karl Kukk's Timeline

1899
March 18, 1899
1927
December 25, 1927
Age 28
Estonia
December 29, 1927
Age 28
Estonia