Kristiina Matintytär Huttunen

Is your surname Huttunen?

Research the Huttunen family

Kristiina Matintytär Huttunen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Kristiina Matintytär Huttunen

Swedish: Christina Huttunen, Finnish: Kristiina Huttunen
Also Known As: "Stina", "Kirsten", "Christina"
Birthdate:
Death: December 31, 1817 (85)
Liperi, Kompero
Immediate Family:

Wife of Matti Kustaanpoika Korhonen and Heikki Kettunen
Mother of Tiina Matintytär Korhonen; Anna Matintytär Korhonen; Heikki Heikinpoika Kettunen; Tuomas Heikinpoika Kettunen; Kaisa Heikintytär Kettunen and 4 others

Managed by: Lippo Peltonen
Last Updated:

About Kristiina Matintytär Huttunen

Liperi vihityt 26.12.1760 Kunnasniemi Bds. Hind. Kettuin Änk. Kirsten Huttunen Komberå
Liperi: http://hiski.genealogia.fi/hiski?fi+t4587324

rippikirja, 1793-1798 s.11 http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=1823&pnum=14
rippikirja, 1806-1812 s.49 tai 279

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=1774&pnum=45

Pää- ja rippikirjat 1813-1823 (I Aa:8) s.126 http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6517156

paremmin luettava
http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=1913&pnum=76


Kuulutettu / Vihitty 23.4.1753 Mies Kylä / Talo Comberå Nimi Bds. Matts Gust.son Korhoin Vaimo Kylä / Talo Sysmae Nimi P. Christ. Mattsd:r Huttuin http://hiski.genealogia.fi/hiski?fi+t4586976

https://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/liperi/rippikirja_1755-1766_tk1370/53.htm

Kuulutettu / Vihitty 26.12.1760 Mies Kylä / Talo Kunnasniemi Nimi Bds. Hind. Kettuin Vaimo Kylä / Talo Komberå Nimi Änk. Kirsten Huttunen http://hiski.genealogia.fi/hiski?fi+t4587324

https://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/liperi/rippikirja_1766-1772_tk1370-1371/54.htm

https://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/liperi/rippikirja_1772-1798_tk1371/8.htm

https://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/liperi/rippikirja_1780-1792_mko20-27/7.htm

https://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/liperi/rippikirja_1793-1798_mko28-35/14.htm


Rippikirja 1813-1823: http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/HisKi-digiarkisto.php?bid=1913&pnum=76 Kuolema: http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/HisKi-digiarkisto.php?bid=26483&pnum=154

view all 13

Kristiina Matintytär Huttunen's Timeline

1732
1732
1756
March 17, 1756
Age 24
Liperi, Finland
1758
June 8, 1758
Age 26
Liperi, Finland
1761
May 18, 1761
Age 29
Liperi, Finland
1765
February 27, 1765
Age 33
Liperi, Finland
1767
June 8, 1767
Age 35
Liperi, Finland
1769
February 25, 1769
Age 37
Liperi, Finland
1771
December 13, 1771
Age 39
Liperi, Finland
1773
July 10, 1773
Age 41
Liperi, Finland