Krzysztof Zawisza-Kieżgajło h. Łabędź

Is your surname Zawisza-Kieżgajło h. Łabędź?

Research the Zawisza-Kieżgajło h. Łabędź family

Krzysztof Zawisza-Kieżgajło h. Łabędź's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Krzysztof Zawisza-Kieżgajło h. Łabędź

Lithuanian: Kristupas Zaviša h. Gulbė
Also Known As: "Крыштаф Завіша", "Kristupas Zaviša nuo Bokštų", "Krzysztof na Baksztach Zawisza"
Birthdate:
Death: January 23, 1670 (92)
Immediate Family:

Son of Andrzej Zawisza and Sofija Zavišienė
Husband of Kotryna Zavišienė
Father of Andrius Kazimieras Zaviša h. Gulbė; Teklė Zavišaitė; Jonas Jurgis Zaviša h. Gulbė and Anna Zawiszanka
Brother of N1600 Oziębłowska

Occupation: marszałek litewski
Managed by: Leszek Mila
Last Updated:

Apie Kristupas Zaviša h. Gulbė (Lietuvių)

Kristupas Zaviša (apie 1600–1670 m. sausio 23 d.) – LDK valstybinis veikėjas, Lietuvos didysis medžioklis (1629–1637 m.), Lietuvos didysis raštininkas (1637–1649 m.), Lietuvos dvaro maršalka (1649–1654 m.) ir Lietuvos didysis maršalka (1654–1669 m.), Vilniaus kaštelionas (1669–1670 m.), Minsko (1631–1645 m.) ir Breslaujos seniūnas (nuo 1645 m.).

Biografija

Bajorų Zavišų giminės atstovas, herbo „Łabędź“ savininkas. Lietuvos didžiojo iždininko Andriaus Zavišos (apie 1557–1604) sūnus.

Užėmė keletą stambių valstybinių pareigybių Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje. 1639 metais – Lietuvos tribunolo maršalka. 1642 metais Kristupas Zaviša buvo išrinktas maršalka į ATR seimą. 1646 metais – pasiuntinys į seimą.

1649 metais Kristupas Zaviša gavo Lietuvos dvaro maršalkos pareigybę, o 1654 metais tapo Lietuvos didžiuoju maršalka. 1655 metais Kristupas Zaviša tapo Tišovecko konfederacijos, nukreiptos prieš Švediją, dalyviu. 1669 metais buvo paskirtas Vilniaus kaštelionu.

1659 ir 1661 metais buvo renkamas deputatu nuo Lietuvos tribunolo senato.

Šeima ir vaikai

Žmona – Katerina Tiškevičiūtė, Minsko vaivados Petro Tiškevičiaus Logoiskio (1571–1631) ir kunigaikštytės Reginos Holovčinskaitės (?–1640) duktė.

Vaikai:

   Andrius Kazimieras Zaviša (apie 1618–1678), Minsko seniūnas, Lietuvos didysis raštininkas (nuo 1650 m.);
   Janas Jurgis Zaviša (apie 1620–1671), Breslaujos seniūnas;
   Ana Konstancija Zavišaitė, Lietuvos didžiojo pakamario Felikso Jono Paco (apie 1615–1700) žmona.

Išnašos

   В. Насевіч. Завішы // Вялікае княства Літоўскае: Энцыклапедыя. У 3 т. Т.1: Абаленскі – Кадэнцыя / Рэдкал.: Г. П. Пашкоў (гал.рэд.) і інш.; Маст. З. Э. Герасімовіч. – Мн.: БелЭн, 2005. −688 с.: іл. С. 639. ISBN 985-11-0315-2 ISBN 985-11-0314-4 (т. 1)
view all

Krzysztof Zawisza-Kieżgajło h. Łabędź's Timeline

1578
1578
1614
1614
Age 36
Trakai, Lithuania
1620
1620
Age 42
1620
Age 42
1630
1630
Age 52
1670
January 23, 1670
Age 92