Is your surname Hubrechts?

Research the Hubrechts family

Helena Hubrechts's Geni Profile

Records for Helena Hubrechts

4,292 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Helena Hubrechts

Also Known As: "Leentgen Hubrechts"
Birthdate:
Death: March 1614
Place of Burial: Delft, Delft, South Holland, The Netherlands
Immediate Family:

Daughter of Hubrecht Stoutenburg and N.N. N.N.
Wife of Govert Willemsz Brasser
Sister of Marritgen Hubrechtsdr Stoutenburg and Anthonie Hubrechtse Stoutenburg

Occupation: vrouw van de delftse burgemeester Govert Brasser
Managed by: George J. Homs
Last Updated:

About Helena Hubrechts

Het huwelijk was kinderloos.

Zij was de vrouw van de bekende delftse burgemeester Govert Brasser. Brasser was in 1574 schepen, en in de jaren 1578-1579, 1586-1591 en 1595-1598 burgemeester van Delft. Ook had hij na 1580 zitting in de Raad van State en werd hij in 1591 thesaurier-generaal. M.i. zal naar hem zijn genoemd de "Brasserskade" in Delft.

Zij offerde haar juwelen ter bekostiging en ondersteuning van het ontzet van Leiden. Zij woonde aan de Oude Delft en later als weduwe aan het Begijnhof. Mogelijk heeft zij niet al haar sieraden weggegeven of zij heeft nieuwe verworven, want zij laat juwelen na aan haar nichten. Zij legateerde aan haar broer Anthonie Hubrechts en aan de armen van Brouwershaven. Uit deze 2 feiten mag men de conclusie trekken dat zij een dochter was van Hubrecht Stoutenburg uit Brouwershaven. Dit laatste met vermelding onder haar eigen naam wordt vermeld in het Biografisch Woordenboek, van der Aa.

Helena is begraven in de 'Nieuwe Kerk' te Delft waar ondermeer ook begraven Willem van Oranje en de Van Nassau's etc. begraven liggen.

Het huwelijk was kinderloos.

view all

Helena Hubrechts's Timeline

1614
March 7, 1614
Delft, Delft, South Holland, The Netherlands
March 1614
????