Lucia 'Luts' van Martena

Is your surname van Martena?

Research the van Martena family

Lucia 'Luts' van Martena's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Lucia 'Luts' van Martena

German: Lucia (Luts) van Martena
Also Known As: "Lucia", "Luts"
Birthdate:
Death: 1561 (75-83)
Immediate Family:

Daughter of Hessel Sytzes van Martena and Both Hottinga
Wife of Fritz von Grumbach and Fritz von Grumbach
Mother of Emerentia van Grumbach; Maria von Grumbach; Amelia van Grumbach and Barbara van Grumbach
Sister of Jel van Martena; Cunera van Martena and Foockel van Martena
Half sister of N.N. buitenechtelijke kind van Martena and N.N. buitenechtelijke kind van Martena

Managed by: Heinrich XLVI von Bünau
Last Updated:

About Lucia 'Luts' van Martena

 Lucia van Martena, ,ook Luts, overleden 1561.

Zij was de oudste dochter en testeerde in 1523 met haar man (F.T.103). Na de dood van haar man woonde ze op haar erfdeel, het slot Terhorne bij Beetgum (zie GJB 1956-45).


Lucia is getrouwd nov 1511 met Frits van Grumbach, overleden 1541, begraven Franeker.


Hij was drost te Harlingen en grietman van Barradeel. Hij testeerde op 27-9-1523 te Harlingen (F.T.103).In de inventaris van zijn vrouw uit 1561 is ook een testament van Frits (EVC-285,12-1-1547). Raadsheer bij het Hof van Friesland 1512-1515 en 1522-1526. Begraven te Franeker volgens het boek "Heeren van Raede",maar Grafschriften II vermeldt:begraven in de Galileërkerk van Leeuwarden.