Is your surname Veevo?

Research the Veevo family

Lydia Veevo's Geni Profile

Records for Lydia Veevo

868 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Related Projects

Lydia Veevo (Marjak)

Birthdate: (82)
Death: Died
Place of Burial: Viljandimaa
Immediate Family:

Daughter of Peter Marjak and Anna - Marie Marjak
Wife of Nikolai-Nigul Veevo
Mother of <private> Lehesmets (Veevo); Peeter Veevo and <private> Veevo
Sister of Ilaria Marjak

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Lydia Veevo

Saaga era.3446.1.48a:54

Õppis Karksis valla- ja kihelkonnakoolis, juba varakult omandas ema õpetuse järgi ja kursustel õmblemise, masintikandi ja -broderii tegemise. Hiljem õpetas eelpoolnimetatud oskusi ka teistele.

Töötas Karksi-Nuia Lõmpsi kaupluses kassapidajana, Ärikülas Tääksis sidetöötajana, telefonikeskjaamas, õmbles ümbruskonna inimestele.

Oli agar isetegevuslane, laulis ja tantsis väga hästi. Ta laulis koorides, opereti ja laulumängudes peaosi, esines solistina.

Tantsis rahvatantsu- ja lavatantsugruppides. Ärikülas òpetas tantse. Pärast laulumängu "Ilumäe piimatüdruk" etendusi 1927.a abiellus laulumängus olnud partneriga. Peres peeti loomi (lehm, 2 siga, lambad, hobune, kanad), oli aiamaa, põld, heinamaalapid erinevates kohtades, isegi Saviarul - mitu km Ärikülast eemal. Tuli korras hoida vallamaja ümbrus ja aed.

1941.a, kui Nuia põles, tassis ta aidast teraviljakotti ja kukkus trepist alla, rebenes maokelm. Kuna tekkisid suured valud, anti esmaabi ja opereeriti saksa sõjaväe hospidalis. Umbes aasta hiljem Tääksis tekkisid tal valud. Järgnevalt saadeti Lydia Viljandisse haiglasse, alul arvati, et haiguse põhjustavad naiseelundid. Väga tublid arstid dr. Põllumaa ja dr. Rulli opereerisid teda. Pärast operatsiooni helistati koju ja teatati, et haige olukord on kriitiline. opereerimisel oli selgunud, et sooled on omavahel liitunud, nende ümber kasvanud nn kilekott, milles vedelik. Arstid tegid mis oskasid-suutsid, ellujäämislootusi oli vähe. Õnneks oli Lydia ellujäämistahe nii suur, et ta paranes ja elas 83 aastaseni. Tööl käia ta pärast operatsiooni enam ei saanud. Tegeles vaid koduste tööde, aia, loomadega, õmbles vahel, et elatist teenida.

view all

Lydia Veevo's Timeline

1902
April 14, 1902
1931
December 12, 1931
Age 29
1984
December 2, 1984
Age 82
????
Viljandimaa