Maksimiljonas Kerbedis

Is your surname Kerbedis?

Research the Kerbedis family

Maksimiljonas Kerbedis's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Maksimiljonas Kerbedis

Polish: Maksymilian* Edward Kierbedź h. Ślepowron
Also Known As: "Maksimiljanas"
Birthdate:
Death: 1873 (58-67)
Immediate Family:

Son of Valerijonas Kerbedis and Marcianela Kerbedis
Husband of Juzefina Kerbedienė
Father of Vladislovas Kerbedis; Edvardas Kerbedis and Liudvika Kerbedytė
Brother of Euzebijus Kazimieras Kerbedis; Teofilis Stanislovas Ignotas Kerbedis; Marija Angelė Kerbedytė; Adomas Martynas Kerbedis; Anelė Chodorovičienė and 3 others
Half brother of Stanislovas Aleksandras Kerbedis and Ipolitas Liudvikas Kerbedis

Managed by: Ūla Marija
Last Updated:

Apie Maksimiljonas Kerbedis (Lietuvių)

  • www.polskipetersburg.pl/hasla/kierbedz-stanislaw-1

Był synem Waleriana (ur. 1760), właściciela Nowego Dworu i Pokierszyna w pow. szawelskim gub. kowieńskiej, i jego drugiej zaślubionej w 1809 r. żony Wiktorii z Eydrygiewiczów (ur. 1780). Miał braci: zmarłego w dzieciństwie Roberta, Michała (1811–1894), żonatego z Julią Suszczewską, od 1835 r. dziedzica Nowego Dworu,

Maksymiliana Edwarda (ur. ok. 1815), żonatego z Józefiną Bonowską oraz Hipolita Ludwika (1817–1858)

.

"...Maksimiljonas vedė Juzefiną Bonovskaitę. Žinomi jų vaikai – sūnūs Vladislovas ir Edvardas bei duktė Liudvika. M. Kerbedis mirė 1873 m. Jo abu sūnūs palikuonių neturėjo. Vladislovas šeimininkavo Traupyje. 1881 m. Vladislovas Kerbedis, Maksimiljono sūnus, Traupio dvare ir Šilavų užusienyje turėjo 175 dešimtines dirbamos ir 2 dešimtines nedirbamos žemės bei 93 dešimtines miško. Apie jį šiek tiek duomenų pateikė J. Kozakevičius „Amžiaus kronikoje“. Už dalyvavimą 1863–1864 m. sukilime V. Kerbedis buvo ištremtas į Sibirą, ten neteko sveikatos, liko viengungis. Mirė 1912 m. Testamentu visą savo nekilnojamąjį turtą paliko nemokamos ligoninės, pavadintos jo vardu, įrengimui. Joje turėjo būti gydomi Panevėžio ir Ukmergės apskričių žemdirbiai. 1915 m. išpardavus jo turtą susidarė daugiau, kaip 200 tūkstančių rublių suma (daugiau nei 1 mln. Lt.). Konstantinas Komaras nupirko Panevėžyje prie Sodo gatvės sklypą ir padovanojo jį ligoninės statybai. Planus sugriovė prasidėjęs Pirmasis pasaulinis karas.

Kada Kerbedžiai įsigijo Traupį, tiesioginių duomenų neturime. Bet yra R. Aftanazio teiginys, kad 1820 m. dekretu („taksatorsko – exdynicijnego“) Tadeušo Franskievičiaus Radziminskio Janapolio dvaro palivarkai atiteko Dolmut-Kontavtams, Montviloms, Kulviečiams, Kerbedžiams..."

Source: http://www.panrs.lt/leidiniai/liet_kult_dalis.pdf