Manu Antinpoika Klemettilä

public profile

Manu Antinpoika Klemettilä's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Manu Antinpoika Klemettilä

Swedish: Emanuel Andersson Klemettilä
Also Known As: "Emmanuel", " Immanuel"
Birthdate:
Birthplace: Parola, Klemettilä, Luumäki, Finland
Death: May 15, 1894 (45)
Suomies, Metiäinen, Luumäki, Finland (kleini)
Immediate Family:

Son of Anders Jonasson Klemetti and Maja Lena Jonasson (Andersdotter)
Brother of Frederick Anderson; Thomas Andersson Klemettilä; Matts Andersson Klemetti; Elias Andersson Klemetti; Elisabeth Andersdotter Klemetti and 2 others

Managed by: Byron Jason Whitesides
Last Updated:

About Manu Antinpoika Klemettilä

Hiski fi, Luumäki. Parents: Bunde, Luumäki, Lemettilä, Anders Jonaes, and wife, Maja Lena And: dr. Bundensson Luumäki, Lemettiläntalo, Emmanuel Andersson, born 29 th June 1848 Luumäki, Lemettilä, baptisted 02 nd July 1848 Luumäki, Lemettilä. (informations from: Hiski fi, Luumäki PR).


Luumäki Kastetut Linkki tähän tapahtumaan [ 4775986 ]

Syntynyt / Kastettu 29.6.1848 2.7.1848 Kylä / Talo Lemettilä Isä b. Anders Jonaes: Äiti Maja Lena And:dr 28 Lapsi Emmanuel Oma komm. Alkup. komm. Linkit SSHY - Digiarkisto


Luumäen seurakunnan arkisto - Kuolleiden ja haudattujen luettelot 1846-1900, jakso 155; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7401783 / Viitattu 25.9.2020


Luumäen seurakunnan arkisto - Lastenkirjat 1844-1856 (I Ab:3), jakso 298, sivu 298-299: Parola Klemettilä; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=4694371 / Viitattu 25.9.2020

Luumäen seurakunnan arkisto - Lastenkirjat 1857-1865 (I Ab:4), jakso 230, sivu 230-231: Parola Klemettilä 3; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=4734083 / Viitattu 25.9.2020

Luumäen seurakunnan arkisto - Lastenkirjat 1857-1865 (I Ab:4), jakso 24, sivu 24: Haimila Puranen 3; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=4733980 / Viitattu 25.9.2020

Luumäen seurakunnan arkisto - Lastenkirjat 1866-1875 (I Ab:5), jakso 24, sivu 44: Haimila, Inhysing å Haimila; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=37705732 / Viitattu 25.9.2020
Blifvit admitterad i Ingermanland i Ropsoka 1870; återkommen derifrån 1871.


Luumäen seurakunnan arkisto - Pää- ja rippikirjat 1866-1875 (I Aa:15), jakso 48, sivu 44: Haimila Inhysingar; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=37782492 / Viitattu 25.9.2020

> Muuttanut Suomies 1 Metiäiseen 1873.

Luumäen seurakunnan arkisto - Pää- ja rippikirjat 1866-1875 (I Aa:15), jakso 477, sivu 476: Suomies Metiäin; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=37783819 / Viitattu 25.9.2020

Luumäen seurakunnan arkisto - Pää- ja rippikirjat 1876-1879 (I Aa:16), jakso 500, sivu 501: Suomies Metiäin; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=38055712 / Viitattu 25.9.2020

Luumäen seurakunnan arkisto - Pää- ja rippikirjat 1880-1889 Suomies by, N1 Metiäin.
http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=18998&pnum=247 / Viitattu 25.09.2020
Puoliso Anna Fredriksdr./Rietuntr. Orkola; kuulutettu 13.1.1884.

Luumäen seurakunnan arkisto - Pää- ja rippikirjat 1890-1899 Suomiehen kylä, N1 Metiäinen.
http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=18999&pnum=531 / Viitattu 25.09.2020
Manu Antinp. Klemettilä kuollut 15.5.1894.

view all

Manu Antinpoika Klemettilä's Timeline

1848
June 29, 1848
Luumäki, Finland
July 2, 1848
Luumäki, Finland
1894
May 15, 1894
Age 45
Luumäki, Finland
May 19, 1894
Age 45