Maria Juhontytär Kopra

Is your surname Kopra?

Research the Kopra family

Maria Juhontytär Kopra's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Maria Juhontytär Kopra

Swedish: Maria Johansdotter Kopra
Also Known As: "Marja"
Birthdate:
Death: June 15, 1784 (39-48)
Seppälä, Kivennapa, Finland (hitzig feber)
Immediate Family:

Wife of Tuomas Matinpoika Martikainen
Mother of Valpuri Tuomaantytär Martikainen; Magdalena Tuomaantytär Martikainen and Juho Tuomaanpoika Martikainen

Managed by: Jaakko Oskari Pirinen
Last Updated:

About Maria Juhontytär Kopra

Maria asui Valkjärven Päiväkivessä, kun hän meni 30.11.1764 naimisiin Nirkkolan kylän Tuomas Martikaisen kanssa. 1780-luvulla perhe muutti Kivennavalle Seppälän kylään, mutta Maria kuoli siellä kuumetautiin 15.6.1784. Hänen iäkseen on merkitty tällöin 44 ja puoli vuotta.

Lähteitä

view all

Maria Juhontytär Kopra's Timeline

1740
1740
1766
March 17, 1766
Nirkkola, Valkjärvi, Finland
1771
February 23, 1771
Nirkkola, Valkjärvi, Finland
1774
September 6, 1774
Nirkkola, Valkjärvi, Finland
1784
June 15, 1784
Age 44
Seppälä, Kivennapa, Finland