Marketta Paavontytär Suurmunne

Is your surname Suurmunne?

Research the Suurmunne family

Marketta Paavontytär Suurmunne's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Marketta Paavontytär Suurmunne

<span class='language-label'>Finnish: Marketta Paavontytär</span>, <span class='language-label'>Swedish: Margeta Påhlsdotter</span>
Also Known As: "Margareta"
Birthdate:
Death: December 26, 1795 (37-38)
Inkilä, Inkinen, Luumäki, Finland (vattusot)
Place of Burial: Luumäki, Finland
Immediate Family:

Wife of Heikki Juhonpoika Inkinen
Mother of Antti Inkilä; Maria Heikintytär Inkilä; Sakari Heikinpoika Inkilä; Aatami Heikinpoika Inkilä; Elias Heikinpoika Inkilä and 2 others

Managed by: Ilmo Inkilä
Last Updated:

About Marketta Paavontytär Suurmunne

Luumäki Vihityt Linkki tähän tapahtumaan [ 4778124 ]

Kuulutettu / Vihitty 17.12.1777 Mies Kylä / Talo Ingilä Ingin Nimi B-s Henric Joh:son Vaimo Kylä / Talo Stor Munneck Nimi B:dr Margetha Påhlsdr Oma komm. Alkup. komm. Linkit SSHY - Digiarkisto


Syntynyt Kastettu Kylä Talo Isä Äiti Lapsi

  • 30.10.1778 1.11.1778 Ingilae Henric Joh:son Margetha Paulsdr. Andreas
  • 9.3.1781 13.3.1781 Ingilae Henric Joh:son Margaretha Paulsdr. Zacharias
  • 15.12.1783 20.12.1783 Ingilae Henric Joh:son Margeta Påhlsdr. Adam
  • 13.1.1787 22.1.1787 Ingilä Inginen Henric Joh:son Margeta Påhlsdr. Elias
  • 10.8.1790 11.8.1790 Ingilä Henric Joh:son Margreta Påhlsdr. Matts
  • 18.3.1793 20.3.1793 Ingilä Henric Joh:son Maria Påhlsdr. Maria

Luumäki Haudatut Linkki tähän tapahtumaan [ 4760172 ]

Kuollut / Haudattu 26.12.1795 30.12.1795 Kylä / Talo Ingilä Inginen Vainaja B:hru Margeta Påhlsdr Kuolinsyy / Ikä Vattusot 39 v. - kk - vko - pv Oma komm. Alkup. komm. Linkit SSHY - Digiarkisto

About Marketta Paavontytär Suurmunne (suomi)

Luumäen srk. Rippikirja 1787-1797, Ingilä Inginen.
https://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/luumaki/rippikirja_1787-1797_uk881-882/64.htm
SSHY - Kirkonkirjat, viitattu 16.6.2019.

view all 11

Marketta Paavontytär Suurmunne's Timeline

1757
1757
1778
October 30, 1778
Luumäki, Finland
1787
January 13, 1787
Luumäki, Finland
1794
June 18, 1794
Luumäki, Finland
1795
December 26, 1795
Age 38
Luumäki, Finland
December 30, 1795
Age 38
Luumäki, Finland
????
????
????
????