Is your surname Nutt?

Research the Nutt family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Mart Nutt

Birthdate:
Death: June 02, 2019 (57)
Immediate Family:

Son of Private and Mare Nutt
Partner of Aet Kukk

Managed by: Lauri Kreen
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Mart Nutt

Mart Nutt (21. märts 1962 - 2. juuni 2019) oli Eesti poliitik ja ajaloolane, kauaaegne Riigikogu liige. Mart Nutt lõpetas 1980. aastal Tallinna 10. Keskkooli ning 1985. aastal Tartu Ülikooli ajaloolase ja etnograafina ning aspirantuuri samas 1988. aastal.

16. detsembril 2011 kaitses Mart Nutt Tallinna Tehnikaülikoolis doktoritöö "Eesti parlamendi pädevuse kujunemine ja rakendamine välissuhtlemises".

Aastatel 1988–1991 oli ta Eesti Vabaõhumuuseumi teadusdirektor, 1991–1992 välisministeeriumi osakonnajuhataja, 2003–2004 Jaan Tõnissoni Instituudi teadusdirektor. 2011. aastast on ta Inimõiguste Instituudi nõukogu liige.

Mart Nutt oli Nõukogude Liidu Kommunistliku Partei (NLKP) liige.Mart Nutt kuulus 1989. aastal sõltumatu noorteühenduse Res Publica ning 1990. aastal Vabariiklaste Koonderakonna algatajate ja asutajate hulka. Ta on erakonna Isamaa ja Res Publica Liit liige 1990. aastast.

Mart Nutt oli 1992. aastast alates VII, VIII, IX, X ja XI Riigikogu liige ning Tallinna Linnavolikogu liige 1993–1999.

Mart Nutt on kõigis Riigikogu koosseisudes kuulunud põhiseaduskomisjoni (VII Riigikogus komisjoni esimees) ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

Mart Nutt on Isamaa ja Res Publica Liidu eestseisuse liige; Jaan Tõnissoni Instituudi nõukogu liige; Migratsioonifondi nõukogu liige; Kaitseliidu ja Eesti Nato Ühingu liige.

2011. aasta Riigikogu valimistel kandideeris ta Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosas. Ta kogus 1968 häält, kuid valituks ei osutunud. 12. maist 2012 kuni 26. märtsini 2014 oli ta XII Riigikogu liige kaitseministri ametisse läinud Urmas Reinsalu asendusliikmena.

Ta kandideeris ka 2015. aasta Riigikogu valimistel valimisringkonnas nr 3 (Mustamäe ja Nõmme), sai 1068 häält, kuid valituks ei osutunud. Ta sai Riigikogu liikmeks Urmas Reinsalu asendusliikmena.

2019. aasta Riigikogu valimistel kandideeris ta taas Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosas ning kogus 1135 häält. Ta sai XIV Riigikogu liikmeks Urmas Reinsalu asendusliikmena.

Mart Nutt on ÜRO Inimõiguste Nõukogu (United Nations Human Rights Council) Darfuri missiooni liige 2007; Euroopa Nõukogu Rassismi ja Sallimatuse Vastase Komisjoni (European Commission against Racism and Intolerance) liige alates aastast 1998; Eesti Kunstiakadeemia kuratooriumi, Eesti Reservohvitseride Kogu ja Kaitseliidu Toompea malevkonna liige, sõjaväeline auaste: leitnant.

WWW:

view all

Mart Nutt's Timeline

1962
March 21, 1962
2019
June 2, 2019
Age 57