Is your surname Römer?

Research the Römer family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Mateus Römer

Lithuanian: GD Mateušas / Matas Romeris, Polish: GD Mateusz Römer h. wł.
Also Known As: "Matei"
Birthdate:
Death: September 03, 1699 (88-97)
Kėdainiai, Kaunas Region, Lithuania
Place of Burial: Kėdainiai, Kėdainiai District Municipality, Kaunas County, Lithuania
Immediate Family:

Son of Stephan von Römer and Elisabeta von der Ropp
Husband of Barbara von Weindte
Father of Stephan Wilhelm von Römer; Anna Marianna Ropp; Mateus von Römer, Jr.; Elizabeth Rosen; Georg von Römer and 2 others
Brother of Krysztoph Römer; Jakob ??? Römer; Symeon ??? Römer and Jan ??? Römer

Occupation: 1662 pułkownik wojsk Królewskich, 1665 podkomorzy Parnavski, 1673 general-major artylerji Litewskiej
Managed by: Edward Romer
Last Updated:

Apie GD Mateušas / Matas Romeris (Lietuvių)

Motiejus Romeris - Lietuvos Romerių giminės pradininkas, LDK artilerijos generolas, mirė1699 m. Kėdainiuose, palaidotas Trakų bažnyčios Riomerių koplyčioje.

Motiejus Romeris (1606–1699), artilerijos generolas, už nuopelnus Lietuvai karo mūšiuose buvo apdovanotais dvarais Trakų vaivadijoje ir čia pradėjo plačią giminę, kuri, nors ir būdama vokiškos bei protestantiškos kilmės, susiliejo su Lietuvos bajorais ir garsėjo dėl savo lietuviško patriotizmo. Iš kartos į kartą buvo perduodami Motiejaus Romerio testamento žodžiai: „Nuolankiai prašau ir maldauju visų savo vaikų ir anūkų, kad mūsų namuose jie visada puoselėtų garbingą, taurią, ištikimą meilę Tėvynei, kad tėvai šį priesaką perduotų vaikams ir niekada, ypač kai sunku, jo neatsižadėtų.“

Romeriai - Kaišiadorių rajono teritorijoje buvusių dvarų savininkai.

Lietuvos Romeriai save kildina iš Saksonijos vokiečių, kurių tolimas protėvis, Kalavijuočių ordino riteris, supasaulietinus ordiną savo vedybomis pradėjo Romerių giminės šaką Kurše. Jo palikuonis – artilerijos generolas Motiejus Romeris (apie 1606-1699) – su jo karine tarnyba siejamos patrankos po skydu Romerių giminės herbe (taip pavaizduotas Romerių herbas ant memorialinės lentos Romerių koplyčioje Mažųjų Vladikiškių kapinėse). Motiejus Romeris XVII a. 3-ajame dešimtmetyje persikėlė į Lietuvą ir dalyvavo daugelyje karinių žygių Lietuvos pusėje, taip pat rūpinosi savo giminės turtų gausinimu įsigydamas ir nuomodamasis dvarus Trakų, Vilniaus, Kauno ir Ukmergės pavietuose.

Motiejus Romeris mirė 1699 m. Kėdainiuose, palaidotas Trakų bažnyčios Riomerių koplyčioje. Jo sūnus Motiejus Romeris jaun. (1655-1718), Trakų pakamaris, Semeliškių seniūnas, naujų valdų įsigijo per vedybas su Helena Kierdėjūte. Romeriams Kaišiadorių apskrities teritorijoje priklausė Vladikiškių, Stoniavos, Lijono, Triliškių ir Kaišiadorių dvarai.

Romerių kapų yra išlikę Mažųjų Vladikiškių ir Stoniavos kapinėse.

Literatūra:

  • Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai. Kaišiadorys. - Kaunas: UAB „Neolitas“, 2009. - P. 118.
view all 11

Mateus Römer's Timeline

1606
1606
1640
1640
1640
1640
1640
1650
1650
1655
1655
Lithuania
1699
September 3, 1699
Age 93
Kėdainiai, Kaunas Region, Lithuania
1699
Age 93
Kėdainiai, Kėdainiai District Municipality, Kaunas County, Lithuania
????