Nikodemas Rudis

Is your surname Rudis?

Research the Rudis family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Nikodemas Rudis

Birthdate:
Death: circa 1958
Steigviliai
Place of Burial: Steigviliai, Pakruojo raj.
Immediate Family:

Son of Jurgis Rudis and Antanina Rudienė
Husband of Aleksandra Šimoliūnaitė
Brother of Monika Antanina Vilkienė; Paulina Eleonora Rudytė; Elena Eleonora Rudytė; Antanina Paulina Rudytė; Emilija Eleonora Šidlauskienė and 5 others

Managed by: Private User
Last Updated:

About Nikodemas Rudis

XX a. pirmoje pusėje Rudžiai gyveno pačiame Steigvilių kaime, erdviame mediniame name (tebėra išlikęs ir šiandien, kartu su sodybos rūsiu). Vėliau, šeimoje pasidalinus žemę, Nikodemas Rudis netoli Steigvilių kapinių, kitapus Beržtalio, pasistatė vienkiemį ir ten ūkininkavo. Turėjo lazdelę, ir su ta lazdele vaikščiodavo, bet labiau ne iš reikalo, o dėl manieros. Gyveno pasiturinčiai, gražioje sodyboje, buvo kalbos, jog pats finansavo ir kapinių tvoros statybą. Senberniavo, gyveno su seserimis. Kai šios mirė, galiausiai apie 1950 m. vedė Aleksandrą Šimoliūnaitę. Įsiminė jų vestuvės: į ceremoniją Linkuvos bažnyčioje ir iš jos "jaunavedžiai" važiavo proginiu vežimu su labai aukšta pasoste. Kai parvažiavo iš vestuvių, Rudžių vienkiemyje jau laukė kaimo žmonės su dovanomis, naminiu vynu.

Pats Nikodemas buvo smulkaus sudėjimo, vidutinio ūgio, taktiškų manierų. Atėjęs į svečius pabučiuodavo moteriai ranką. Jo sodyboje samdiniu dirbo toks Pranas Jurgelėnas, savo laiku vadintas stipriausiu kaimo žmogumi, nes pats vienas iš pastogės ištempdavo kuliamąją mašiną - dampį. Mirus Nikodemui R. Jurgelėnas perėmė sodybą, nes šeimininkai vaikų neturėjo. Dar prieš keletą metų vienkiemyje gyveno Smailių šeima. Dabar jų giminaičiai prižiūri ir Rudžių kapą. Vienkiemio gyv. namas prieš kelis metus sudegė. Senoji Rudžių sodyba pačiame kaime - negyvenama nuo 2009 m., kai mirė joje gyvenęs Jonas Jasilionis. Pastarasis ten buvo apgyvendintas senais laikais, kaip kolūkio darbininkas. (Steigvilių kaimo gyventojo Pašuškevičiaus prisiminimai).

view all

Nikodemas Rudis's Timeline

1958
1958
Steigviliai
????
????
Steigviliai, Pakruojo raj.