Is your surname Dowgird?

Research the Dowgird family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Olga Dowgird (Staniewicz)

Lithuanian: Olga Daugirdienė (Stanevičiūtė), Polish: Olga Dowgird (Staniewicz h. Leliwa)
Birthdate:
Death: circa 1925 (56-73)
Place of Burial: Kelmė, Kelmės pavietas, Šiaulių apskr., Lithuania
Immediate Family:

Daughter of Józef Staniewicz h. Leliwa and N1835 Staniewicz
Wife of Jonas Daugirdas
Mother of Ona Daugirdaitė; Melania Dowgird and Jan Dowgird
Sister of Anna Chruschtschoff; Paulina Piłsudska and Józefina Kurnatowska

Managed by: Private User
Last Updated:

Apie Olga Daugirdienė (Lietuvių)

Olga Staniewicz Dowgird together with her children Anna, Melania and Jan changed their religion from Russian Orthodox into Evangelical.

Olga Stanevičiūtė Daugirdienė buvo pagal savo laikmetį ypatingai gerai išsilavinusi moteris. Mokslus pabaigė Vokietijoje pensione, mokinosi dainavimo meno, gerai grojo smuiku ir fortepijonu. Namuose kalbėjo lenkiškai ir lietuviškai, laisvai kalbėjo ir skaitė literatūrą keliomis kalbomis: prancūziškai, itališkai, vokiškai, rusiškai. Išvaizda ir elgesiu būvo išskirtinė: visada tvarkinga, optimistiška, miela, mandagi bendravime. Gyvenime nebuvo pavartojusi šiurkštaus žodžio ar išsireiškimo, nebuvo surikusi ar išreiškusi pykčio. Idealiai valdė savo emocijas. Pats blogiausias ir labai retai vartotas žodis jos leksikone buvo "paskudztwo". Tačiau Olgos žodis buvo įstatymas, viskas, ką ji pareikšdavo, privalėjo būti vykdoma.

Jaunystėje, gali būti nuo studijų metų, Olga draugavo su vokiečių kilmės jaunuoliu, greičiausiai Holthoff von Fassmann giminės. Jis iki gyvenimo pabaigos incognito palaikė draugystės ryčius su Olga, taip pat buvo atvažiavęs į Olgos laidotuves.

Olga buvo mylima ir gerbiama ją supančių žmonių, ypač stebino dvaro tarnautojų reiškiamas lojalumas. Į Daugirdavos dvarą Olga atsivežė dvi tarnaites, kurios buvo seserys: Gertrūda - kambarinė ir Marysia - virėja. Jos abi buvo gražuolės, bet netekėjo, nes nenorėjo palikti tarnybos savo poniai. Kai namie nebuvo svečių, šios tarnaitės valgydavo prie ponų stalo, mylėjo šeimos narius, kaip savo šeimą.

Olga Stanevičiūtė į santuoką atsinešė didelį kraitį, kurio užteko apmokėti Aleksandro Daugirdo (vyro brolio) skoloms ir susigrąžinti užstatytą Daugirdavos dvarą. Po vedybų su Jonu Daugirdu apsigyveno Daugirdavos dvare, Ariogalos apylinkėse. Daugirdavos dvarui priklausė daug žemių. Turto valdytoju dirbo p. Rupeika (Rupejko). Jam po ilgos tarnystės buvo atiduotas Šašiškių palivarkas.

Santuokoje ji buvo laiminga tik kelis pirmuosius metus. Vėliau vyro neištikimybė, išlaidavimas, betikslės išvykos į užsienį atšaldė Olgos jausmus. Ji pasišventė vaikų auklėjimui, vėliau rūpinosi anūkais. Vyrui tapo abejinga.

Olga Stanevičiūtė-Daugirdienė palaidota Kelmėje, atskirai nuo vyro ir Daugirdų šeimos.

view all

Olga Dowgird's Timeline

1860
1860
1886
January 1, 1886
1886
1891
January 28, 1891
Vilnius, Lithuania
1925
1925
Age 65
????
Kelmė, Kelmės pavietas, Šiaulių apskr., Lithuania