Is your surname Taur?

Research the Taur family

Otto Taur's Geni Profile

Records for Otto Taur

2,025 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Otto Taur

Also Known As: "Ott"
Birthdate: (73)
Birthplace: Tartu, Estonia
Death: May 21, 2004 (73)
Tartu, Estonia (Ajuinfarkt)
Place of Burial: Tartu, Estonia
Immediate Family:

Son of Otto Taur and Helene Alwine Taur
Husband of Ene-Liis Taur
Father of Epp Plesz; Kai Helm; Private User and Private User

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Otto Taur

Profiilifoto originaali tagaküljel on kiri:

"Ema, kõige eest, mis minus on head, olen ma Sulle tänu võlgu! Poiss!"

Otto Taur - Tartu Lennukolledži asutajaliige ja Eesti rahvusliku lennunduse taasrajaja, Tartu Lennukolledži õppejõud

Otto Taur sündis 20. mail 1931.a. Tartus. 17-aastase koolipoisina käis LAVÜ Tallinna lennuklubi Tartu filiaalis kursustel, kus esmalt tegeles purilennu ja langevarjuhüpetega. Esmakordselt tõusis lennukiga õhku 8. augustil 1949. aastal, olles enne lõpetanud Tartu Elektromehhaanika Tehnikumi autode remondi ja ekspluatatsioon eriala.

1954.a. lõpetas kiitusega Kirovogradi (Ukraina) sõjalendurite kooli, seejärel kuulus aastaid reaktiivpommituslennuki Il-28 meeskonda. Lennupolk baseerus Peipsi järve taga Gdovi lähistel. 1960 hakati N. Hruštšovi käsul vähendama armee koosseisu, eksikombel saadeti laiali ka 286. lennudiviis, mis oli varustatud moodsate pommitajatega.

Otto Taur naasis kodulinna, jätkates 16. augustist 1960.a. tsiviillendurina. Viis aastat lendas lülikomandörina sanitaarlennukil Jak-12, seejärel (1965) õppis piloteerima mitmeotstarbelist An-2, mis vedas reisijaid, kontrollis elektriliine, külvas väetist, vaadeldi linde jmt., teoreetiliselt võimeline 105 operatsiooniks. Otto Taur oli aastakümneid Eestis kõige meisterlikum ja kogenum agrolendur.

25. septembril 1974.a. sai ta kätte Aerofloti I klassi piloodi tunnistuse. Alates 20. jaanuarist 1976.a. oli ta Tartu eskadrilli ülem, millele 1. märtsil 1977.a. lisandus Tartu lennujaama ülema amet. Lahkus tsiviillennundusest 5. aprillil 1979.a.

Selleks ajaks oli pälvinud kuus medalit ja NSVL õhulaevastiku ministri nimelise kella.

1990.a. oli Otto Taur Eesti Lennuliidu ja Lennuameti üks asutajatest, andes oma mahuka kogemustepagasi taasiseseisvunud vabariigi lennundusstruktuuride loomisele. Hindamatu on Otto Tauri panus rahvusliku lennunduskaadri koolitusse.

Otto Taur algatas lendurite väljaõppe Nõo Gümnaasiumis. 1992.a. alustas ta tööd lennukolledži loomiseks. Alates 30. juunist 1993.a. oli Otto Taur Tartu Lennukolledži õppejõud – piloodikoolituse osakonna juhataja, lennundusteaduskonna prodekaan. Seoses üleminekuga Euroopa Liidus omasele õppesüsteemile 1. jaanuarist 2001.a. pilootide teooriakoolituse juht.

Tänase põlvkonna lennundusspetsialistide hulgas on vähe neid, kes poleks kuulanud Otto Tauri loenguid või palunud temalt professionaalset nõuannet. Ott – nagu kutsuvad teda nii kolleegid kui üliõpilased – oli õppejõuna heaks sõbraks ja eestvedajaks. Tema erudeeritus ja huvid ulatusid üle erialase tegevuse piiride. Tema viimane amet kolledžis lennukoolitusorganisatsiooni teooriakoolituse juhina eeldas nõudlikkust ja täpsust, mida ta oskas mööndusteta ellu rakendada ainult Otile omasel mahedal ja humoorikal viisil.

Kolledži töötajatele ja üliõpilastele oli Otto Taur eelkõige hea kolleeg ja erudeeritud, hea huumoriga härrasmees ning õppejõud.

Otto Taur oli erakordse töövõimega andekas isiksus, kes oli alati valmis haarama uut ning kes oli jäägitult pühendunud oma eesmärgile – Eesti rahvusliku lennunduse arendamisele. Kolleegidel jäi ainult imestada, kust võttis ta jõu sama jäägitult pühenduda oma lähedastele – perekonnale.

On väga kahju, et me peame Otto Taurist kui suurepärasest ja suurest inimesest rääkima minevikus, sest Oti elutee katkes ootamatult 2004. aasta kevadel (21. mai 2004). Vaatamata sellele, et teda ei ole enam koos meiega, tuletame teda sageli meelde.

Tänu Otto õpetusele teavad sõbrad, kolleegid ja õpilased hästi, milline on parim viis tema mälestuse jäädvustamiseks. Selleks on tema elutöö jätkamine.

Oti perekond algatas 2005. aastal Otto Tauri nimelise tulevaste lendurite stipendiumifondi, mida annab välja sihtasutus Tartu Kultuurkapital.

--------------------------------------------

In memoriam Otto Taur

20.05.1931-21.05.2004

Meie lennundusüldsust on tabanud raske kaotus. Pärast lühiajalist haigust lahkus meie hulgast Eesti lennunduse Grand Old Man Otto Taur.

Otto Taur sündis Tartus, kus omandas ka keskhariduse. Esimesed kokkupuuted lennundusega toimusid samuti Tartus – koolipoisina sõja-aastatel üle elatud õhulahingutest jätkus mälestusi veel aastateks hiljem. Oma esimesed lennud tegi O. Taur kohalikus aeroklubis. Elukutseliseks piloodiks sai ta aga Kirovogradi sõjaväelendurite koolis. Teenistuses jõudis Otto Taur I klassi sõjaväelenduri tasemeni. 1960.a. asus ta tööle Eesti tsiviillennunduses, kus tema vastutusrikkamateks ametiteks olid Tartu Ühendatud Lennueskadrilli komandör ja Tartu lennujaama ülem.

Otto Taur1990.a. oli O. Taur Eesti Lennuliidu ja Lennuameti üks asutajatest, andes oma mahuka kogemustepagasi taasiseseisvunud vabariigi lennundusstruktuuride loomisele. Hindamatu on Otto Tauri panus rahvusliku lennunduskaadri koolitusse. Ta oli initsiaatoriks nii Nõo Reaalgümnaasiumi lennundusklassi kui Tartu Lennukolledži loomisel. Tänase põlvkonna lennundusspetsialistide hulgas on vähe neid, kes poleks kuulanud OttoTauri loenguid või palunud temalt professionaalset nõuannet. Ott – nagu kutsuvad teda nii kolleegid kui üliõpilased – oli õppejõuna heaks sõbraks ja eestvedajaks. Tema erudeeritus ja huvid ulatusid kaugele üle erialase tegevuse piiride. Tema viimane amet Lennukolledžis lennukoolitusorganisatsiooni teooriakoolituse juhina eeldas nõudlikkust ja täpsust, mida ta oskas mööndusteta ellu rakendada ainult Otile omasel mahedal ja humoorikal viisil. Otto Taur oli erakordse töövõimega andekas isiksus, kes oli alati valmis haarama uut ning kes oli jäägitult pühendunud oma eesmärgile – Eesti rahvusliku lennunduse arendamisele. Kolleegidel jäi üle ainult imestada, kust võttis ta jõu sama jäägitult pühenduda oma lähedastele – abikaasale ja tütardele.

Tänu Otto õpetusele teavad sõbrad, kolleegid ja õpilased hästi, milline on parim viis tema mälestuse jäädvustamiseks. Selleks on tema elutöö jätkamine.

WWW:

Kiri 16. aastasele tütrele Leningradis järjekordsel lendurite-ülemuste mitmekuuselt täiendkoolituselt 31.I.78: Olen Sinu ees võlglane, oled mul kõige usinam korrespondent. Teised pole esimesest kirjast kaugemale jõudnud, ja mõni sellenigi mitte. Mul on hea meel, et Sul meeldiv hobi on. See aitab elurõõmu tõsta ja kui temaga ka muretki on, siiski kokkuvõttes on see kasulik ja üldmulje jääb meeldiv. Ära ainult lase õppimisele ajal varju heita. See ei ole alati lihtne endal märgata, aga aitab, kui jälgida oma aja ja tegevuse suhet range kõrvalseisja pilguga ja teha endale kasulikud korrektiivid aja kasutamiseks. Samuti on võimalik aega kasutada intesiivsemalt. Tavaliselt kulub palju ära igasuguse tühja-tähja peale. Selle vastu saab tegutseda juba aja planeerimisega. Seda peab tegema enne tegevust ja siis juba tegutsema nii, et mahtuda oma tegudega oma plaani piiresse. Läksin vist pikale, aga mul on siin õppeaine, kus üheks lõiguks on oma aja planeerimine. Ole optimist, siis läheb ladusalt. Tervitusi teistele ja pisikestele musi. Isa

view all

Otto Taur's Timeline

1931
May 20, 1931
Tartu, Estonia
2004
May 21, 2004
Age 73
Tartu, Estonia
July 5, 2004
Age 73
Tartu, Estonia