Peder Lauritssøn = Lauritsen Krabbe f. Norge

public profile

Is your surname Krabbe f. Norge?

Research the Krabbe f. Norge family

Peder Lauritssøn = Lauritsen Krabbe f. Norge's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Peder Lauritssøn = Lauritsen Krabbe f. Norge

Norwegian: Peder Lauritzen Krabbe
Also Known As: "Peder Lauritsen"
Birthdate: (89)
Birthplace: Øye, Stangvik, Surnadal, Møre og Romsdal, Norway
Death: Died in Aure, Møre og Romsdal, Norway
Place of Burial: Møre og Romsdal, Norway
Immediate Family:

Son of Laurits Nielsen Krabbe and NN
Husband of Kirsten Jörgensdatter Daa; Ingeborg Danielsdotter Halse and Susanne Olsdatter Krabbe
Father of Else Kristine Pedersdatter, Krabbe av Olsnäs; Chatarina Pedersdatter Krabbe; Lars Pedersen Krabbe; Susanne Pedersdatter Krabbe; Magdalena Pedersdatter Krabbe and 6 others
Brother of Anna Lauritsdatter Krabbe, OBS ikke at forveksle med Anna lauritsdatter Krabbe f. 1610 i Sv; Hans Lauritsen Krabbe f. Norge; Nils Lauritsen Krabbe, I; Nils Lauritsen Krabbe f. Norge, II and Sara Lauritsdatter Krabbe f. Norge

Occupation: Sogneprest i Aure, Sogneprest i Aure 1623-/Kapellan i Tingvoll/ Prost Nordmøre 1662.
Managed by: Remi Trygve Pedersen
Last Updated:

About Peder Lauritssøn = Lauritsen Krabbe f. Norge

Han var kapellan i Tingvoll 1620-23, sokneprest i Aure 1623-86 og prost i Nordmøre prosti frå 1662.

http://nose.dk/Norge/krabbe.html#4

Blev 2 Aug. 1620 ordin. til Pers. Capellan til Thingvold, og 1 Mai 1623 Sognepr. til Aure. Blev 1662 Provst til Nordmøres Provsti, og døde henved 90 Aar gl. i April 1686

http://vestraat.net/iea-o/p290.htm#i11867

http://www.nermo.org/slekt/d0037/g0000091.html#I5356

Peder Lauritssøn KRABBE

Peder Krabbe var i 1647 eier av garden Eggen på Byneset.

26 Dec 1596 - Apr 1686

   * RESIDENCE: 2 Aug 1620, Pers.kap. Tingvoll. Prost Nordmøre 1662- [Mørkvig, Svend Åge: Mechlenburg - Patricierslægt gennom 500 år (1986)   * PAGE: 62]
   * RESIDENCE: Eide garden Gjelen, Stemshaug, Aure, Nordmøre
   * OCCUPATION: Sogneprest i Aure 1623-
     1 May 1623 [Mørkvig, Svend Åge: Mechlenburg - Patricierslægt gennom 500 år (1986), PAGE: 62]
   * BIRTH: 26 Dec 1596, (d.e.) Øye, Surnadal, Stangvik, Nordmøre
   * DEATH: Apr 1686, Aure, Nordmøre (1670, Tustna ?) 

RESIDENCE: 2 Aug 1620, Pers.kap. Tingvoll. Prost Nordmøre 1662- [867]

RESIDENCE: Eide garden Gjelen, Stemshaug, Aure, Nordmøre

OCCUPATION: Sogneprest i Aure 1623-

1 May 1623 [868]

BIRTH: 26 Dec 1596, (d.e.) Øye, Surnadal, Stangvik, Nordmøre

DEATH: Apr 1686, Aure, Nordmøre (1670, Tustna ?)

Father: Laurits Nielssøn KRABBE

Mother: NN

Family 1 : Ingeborg Danielsdatter HALSE

MARRIAGE: 1620, Tingvoll (usikkert ekteskap)

Family 2 : Susanne Olsdatter SCHRIVER

MARRIAGE: 29 Jun 1623, Trondheim

Catharina Pedersdatter KRABBE 

+Laurits Pederson KRABBE

+Susanne Pedersdatter KRABBE

+Magdalene Pedersdatter KRABBE

+Aarsille Pedersdatter KRABBE

Oluf Pedersen KRABBE 
Anna Pedersdatter KRABBE 

+Anna Pedersdatter KRABBE

Oluf Pedersen KRABBE 

+Maren Pedersdatter KRABBE

Peder Pedersen KRABBE 

+Christopher Pedersøn KRABBE

Kilde: nermo.org


Peder L.Krabbe giftet seg med Susanne 29.06.1623. Han var prest i Aure i 1623.
Peder Lauritsen Krabbe blev den 2.aug 1620 ordinert til Pers.Capellan til Thingvold og 1.mai 1623 Sogneprest til Aure. Blev prost til Nordmøres Provsti og døde henved 90 år gammel i April 1686.

view all 20

Peder Lauritssøn = Lauritsen Krabbe f. Norge's Timeline

1596
December 25, 1596
Øye, Stangvik, Surnadal, Møre og Romsdal, Norway
1620
1620
- 1623
Age 23
Tingvoll
1623
1623
- 1686
Age 26
Aure, Møre & Romsdal
1624
September 16, 1624
Age 27
Aure, Møre og Romsdal, Norway
1626
January 2, 1626
Age 29
Aure, Møre og Romsdal, Norway
1627
1627
Age 30
Aure, Møre og Romsdal, Norway
1628
October 28, 1628
Age 31
Aure, Møre og Romsdal, Norway
1630
January 28, 1630
Age 33
Aure, Møre og Romsdal, Norway