Peter Vladimirovich Von Werefkin

Is your surname Von Werefkin?

Research the Von Werefkin family

Peter Vladimirovich Von Werefkin's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Peter Vladimirovich Von Werefkin

Russian: Петр "Пьер" Владимирович Веревкин, German: Peter von Werefkin, Lithuanian: Piotras Vladimirovičius Veriovkinas
Also Known As: "Piotr Pierre Werefkin Verevkine"
Birthdate:
Death: February 18, 1946 (84)
Bedero Valcuvia, Provincia di Varese, Lombardia, Italy
Place of Burial: Cittiglio, Province of Varese, Lombardy, Italy
Immediate Family:

Son of Vladimir Verevkin and Elisabeth Verefkin
Husband of Sophia Alexandrovna Von Werefkin
Father of Sophie Petrovna Verevkine; Natalia «Natacha» Nata Artzibushev; Maria Maya Masha Kluge; Peter Petrovich Von Werefkin; Елизавета Петровна Веревкина and 3 others
Brother of Vsevolod Verevkin and Marianne von Werefkin

Occupation: state councilor of Imperial Russia (1908). Estland, Vilnius and Kaunas governor
Managed by: Private User
Last Updated:

About Peter Vladimirovich Von Werefkin

Petr Vladimirovich Verevkin (1862–1946) - Russian statesman; Jägermeister, state councilor of Imperial Russia (1908). Estland, Vilnius and Kaunas governor; brother of the artist Marianna Verevkina.

Apie Piotras Vladimirovičius Veriovkinas (Lietuvių)

Paskutinis carinis Vilniaus gubernatorius Piotras Veriovkinas. Gimė 1862 m. rusų dvarininkų šeimoje. Buvo Kauno gubernatorius, nuo 1912 m. - Vilniaus, nuo 1915 m. - Estijos (tiksliau - Estliandijos). Kuo įdomus šisai ponas? Na, 1915 m., vokiečiams artėjant prie Vilniaus, paliepė nuimti ir išvežti visus bažnyčių varpus, o pats pasitraukė į rytus. Iš esmės, jei tikėti lietuviška wiki, Veriovkinas nebuvo nusistatęs prieš lietuvius. Leisdavo rengti lietuviškus kultūros vakarus, spėjama, kad buvo vienas iš tų kas pasirūpino lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis draudimo atšaukimu. Tikriausiai būtent todėl įtakingi lietuvių socialdemokratai kažkokiu būdu įtikino bolševikus, kad kalinamam Veriovkinui būtų leista išvykti į Lietuvą. Atvykęs į Lietuvos Respubliką, kurį laiką dirbo VRM, pramoko lietuvių kalbą, ūkininkavo tėvo valdoje Vyžuonėliuose, rūpinosi stačiatikių cerkvės Lietuvoje reikalais. 1940 m. Veriovkinas suimamas komunistų, tačiau įsiveržus vokiečiams atgavo laisvę ir persikėlė į Šveicariją. Ten ir mirė 1946 m. Tokia neįprasta buvusio Vilniaus gubernatoriaus, Lietuvos respublikos VRM patarėjo ir Vyžuonėlių dvarponio istorija.

О Петр "Пьер" Владимирович Веревкин (русский)

Пётр Владимирович Верёвкин (1862—1946) — российский государственный деятель; егермейстер, действительный статский советник (1908). Эстляндский, Виленский и Ковенский губернатор; брат художницы Марианны Верёвкиной.

В службе с 1880 года. В офицерском чине с 1882 года, после окончания Пажеского Его Императорского Величества корпуса с определением в Преображенский лейб-гвардии полк. С 1897 года капитан лейб-гвардии в отставке[2].

С 1901 года коллежский советник и камер-юнкер Императорского двора с назначением Гродненским предводителем дворянства.

С 1904 года статский советник, Ковенский губернатор, был так же почётным мировым судьёй ряда уездов губернии. В 1908 году произведён в егермейстеры Императорского двора и действительные статские советники. С 1912 года назначен Виленским губернатором. С 1915 года назначен Эстляндским губернатором.

После 1917 года в эмиграции.


ВЕРЕВКИН Петр Владимирович, р. 1862. В сл. с 1880, оф. с 1882 (ПК). Капитан гвардии с 1897. ДСС с 1908. Гродненский губ. предв. дворянства. Ковенский, Виленский и Эстляндский губернатор. В эмиграции к 1932 в Литве./1.3.1916/.

view all 12

Peter Vladimirovich Von Werefkin's Timeline

1862
January 5, 1862
1890
1890
Age 27
1891
December 12, 1891
Age 29
Saint Petersburg, gorod Sankt-Peterburg, Saint Petersburg, Russia
1892
1892
Age 29
1893
September 8, 1893
Age 31
St Petersburg, Russia
1895
March 9, 1895
Age 33
Saint Petersburg, gorod Sankt-Peterburg, Saint Petersburg, Russian Federation
1897
1897
Age 34
Pietari, gorod Sankt-Peterburg, Russian Federation
1902
1902
Age 39
1905
1905
Age 42
1946
February 18, 1946
Age 84
Bedero Valcuvia, Provincia di Varese, Lombardia, Italy