Petter Pettersson Säämänen

Is your surname Säämänen?

Research the Säämänen family

Petter Pettersson Säämänen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Petter Pettersson Säämänen

Also Known As: "Petter Petri Sämäin", "Petter Petri Sämänen", "Petter Pettersson Sämänen"
Birthdate:
Death: August 21, 1873 (56-64)
Suonenjoki, Kuopio Province, Grand Duchy of Finland (Gikt)
Immediate Family:

Husband of Private; Anna Maria Aatamintytär Nuutinen and Private

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Petter Pettersson Säämänen (suomi)

Suonenjoen seurakunnan arkisto:

Lastenkirjat 1814-1839 (I Ab:2)
NARC (jakso 38): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6532868 (s.65)

Rippikirjat 1824-1839 (I Aa:4)
NARC (jakso 68): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6492189 (s.63)

Rippikirjat 1839-1849 (I Aa:6)
NARC (jakso 95): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6487769 (s.89)

Rippikirjat 1849-1858 (I Aa:7)
NARC (jakso 84): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6488454 (s.73)

Vihittyjen luettelot 1839-1869 (I Eb:2)
NARC (jakso 42): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6535552
NARC (jakso 60): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6535581

Rippikirjat 1859-1869 (I Aa:9)
NARC (jakso 132): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6533717 (s.127)

Rippikirjat 1870-1879 (I Aa:11)
NARC (jakso 128): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=26560244 (s.127)

Kuolleiden ja haudattujen luettelot 1861-1882
SSHY (kuva 35): http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/suonenjoki/kuolleet_1861-1882_mko812-813/35.htm

Pieksämäen seurakunnan arkisto:

Pää- ja rippikirjat 1827-1837 (I Aa:15)
NARC (jakso 246): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6598691 (s.233)

Pää- ja rippikirjat 1837-1849 (I Aa:17)
NARC (jakso 192): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6599486 (s.182)

Syntyneiden ja kastettujen luettelot 1836-1862 (I C:8) [Vihittyjen luettelo]
NARC (jakso 467): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6606708

Seurakuntaan muuttaneiden luettelot 1800-1861 (I Ba:2) [Seurakunnasta muuttaneiden luettelo]
NARC (jakso 167): http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6604591

view all

Petter Pettersson Säämänen's Timeline

1813
1813
1873
August 21, 1873
Age 60
Suonenjoki, Kuopio Province, Grand Duchy of Finland
August 31, 1873
Age 60