Moses Ahron Teomim

Is your surname Teomim?

Research the Teomim family

Moses Ahron Teomim's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Moses Ahron Teomim

Hebrew: אהרן משה תאומים
Also Known As: "Hechassid", "Moshe", "Aron", "Theomim"
Birthdate:
Birthplace: Vienna, Austria
Death: Died in Prague, Czech Republic
Place of Burial: Prague, Czech Republic
Immediate Family:

Husband of Rivkah Teomim (Horowitz)
Father of Kaila Maor-Katan (Teomim); Nechama Nechele Nechly Netile Ashkenazi; R' Isaiah Teomim; Jacob Teomim; Gittel (Gertrud) Brandeis and 5 others

Occupation: Rabbi
Managed by: Ofir Friedman
Last Updated:

About Moses Ahron Teomim

Not the son of Nathan Veidel. http://sammlungen.ub.uni-frankfurt.de/freimann/content/pageview/664362


birth year disputed - 1560, 1550, 1585, 1521???

date listed as c1550 - 1608 (Feldblum Yolles Family Tree)


http://hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=30376&st=&pgnum=16

http://freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com/~randols/ps35/ps35_113.htm, lso called Aaron Munk, Rabbi in Prague

Die Familie Wolf" - by Ernst Wolf 1924

http://www.fpe.ch/stammbaum/ pg.111

מגלות היוחסין של משפחות יהודיות הונגריות- כרך ראשון עורך- מונקאטשי pg. 5, 15, 129, 154

1913-1996- Eger Family Association- pg. 3- according to this source he died 1609

Die Inschriften des alten Judenfriedhofes in Wien- De. Bernhard wachstein 1 teil- page: 56,118,156,416,481,492,493

כתובות בית העלמין היהודי בפראג- page 293,294


About רבי אהרון משה תאומים (עברית)

רבי אהרון משה תאומים, פו"מ בפראג. חתן רבי (ישראל הלוי בן רבי) משולם זלמן הורוויץ, מנהיג הקהלה. אחרי פטירת חותנו ירש את הונו ומעמדו כראש ומנהיג ובעל תואר אצילות מאת המלכות, אבל בצדקתו הרבה ויתר על כל, כשגיסיו רבי פנחס הלוי הורוויץ נשיא ישראל מקרקה ורבי שמואל יצאו את פראג לקרקה, הוא השכין שלום בקהלה אחרי 50 שנות ריב, וקראו עליו "עניו חסיד שידע להשיב אף וחרון". הוא הראשון אשר כל בני הקהלה נכנעו תחתיו בגלל צדקתו הרבה אבל מצדו ברח מכל שררה וכבוד. הג"ר אהרון משה תאומים פעל בפראג לימינו של המהר"ל ונמנה על ידידיו ואנשי סודו. ואם לפניו לחמו בני קהלת פראג על משרת "הפרימוס" (מנהיג) הקהל הרי בימיו, נאלצו בני הקהלה לעמול רבות כדי לפעול אצל הג"ר אהרון משה כי יסכים לקבל על עצמו מינוי רשמי. במרוצת הימים קראו לו בשם "החסיד" וזאת תודות למדותיו התרומיות ומעשיו המופלאים. נפטר לפני שנת ש"פ

מתוך יכהן פאר, גזע פאר - טבלה יד, עמ' פג

אונזער גייסט Vol. 8 No. 18 Nissan 5698 - פירשטמאן, ישראל

דוב הכהן , עמוד 16

מגלות היוחסין של משפחות יהודיות הונגריות- כרך ראשון

עורך- מונקאטשי

הג"מ אהרן משה תאומים למלין. גאון וחסיד גדול ליהודים. מנהיג ודיין בפראג. נפ' שס"ז (1607 למנינם).

(ע"פ אילן היוחסין של הלל גולדשטוף).

view all 16

Moses Ahron Teomim's Timeline

1530
1530
Vienna, Austria
1555
1555
Age 25
Prague, Czechoslovakia
1560
1560
Age 30
Prague, Czech Republic
1570
1570
Age 40
Vienna, Austria
1608
1608
Age 78
Prague, Czech Republic
1608
Age 78
Prague, Czech Republic
????
????
Prague, Czech Republic
????
????
Prague, Czech Republic