Is your surname Berrig?

Research the Berrig family

Randi Berrig's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Randi Berrig

Also Known As: "Randi Berrig"
Birthdate:
Death: Died
Immediate Family:

Wife of Torer Jonsen Berg,V
Mother of Nils Torersen Berg,V /Hoie,N; Even Torersen Berg,V /Østereng; Hans Torersen Berg,V; Sebiørn Torersen Østereng /Berg,V/Moen,N and Marte Torersdtr Berg,V

Managed by: Hanne Gro Høie Vatne
Last Updated:

About Randi Berrig

• Born: Cir 1610

• Marriage: Torer Jonsen Berg Vestre

  General Notes:

Levde 1626. Flyttet etter 1652 fra Berg Vestre, Eidsberg (ØF) til Hovin, Spydeberg (ØF). Levde 1667 i Hovin, Spydeberg (ØF). Uforsket i Hovin sokn, Spydeberg.

Randi og Torer hadde følgende barn (minst): 
Ca. 1624: Niels, til Nordre Hoie, skifte 07.05.1677. 
Ca. 1634: Even, til Østereng, gift med Gurun Hansdatter Eidareng i Askim, skifte 17.12.1678. 
Marte, gift med Gunder Tollefsen Sulerud, skifte 22.02.1699. 
Ca. 1640: Hans, levde i 1666. 
Ca: 1643: Sebjørn, til Østereng og Nordre Nord-Moen, skifte 11.11.1686, 
gift med Aaste Andersdatter Nordre Nord-Moen. 

Etter mannens død flyttet Randi fra Vestre Berg til Hovin sokn i Spydeberg. 

Hun ble sammen med sine sønner stevnet til å overvære en besiktigelse av Berg, siden Maren Guttulsdatter på Rud ville ha godtgjort det forfallet som var oppstått i hennes sønners brukstid. Taksten på manglene utgjorde ca. 30 Rdl., dertil 6 Rdl. for skigardene. Sebjørn og Even ble forlikt med Maren Rud om å betale 5 Rdl. hver, Hans 11 Rdl. Han måtte dessuten betale landskyld for det året han hadde brukt gården.

Randi married Torer Jonsen Berg Vestre. (Torer Jonsen Berg Vestre was born circa 1600 and died circa 1652 in Berg Vestre, Eidsberg, Østfold, Norway.)

Sources

1 Tore Nygaard, Tore Nygaard's Genealogy (http://www.nygaard.home.se). Gårdshistorie for Eidsberg og Mysen, Bind I, side 345. Kari Elisabeth Raanæs Herland og Inger Johanne Bredeg Karlsrud: Karlsrudslekten fra Trøgstad (1998), del II ved Jon Anjer, side 494-495, 581.

2 Inger Falch-Jacobsen (http://home.online.no/~ingerfaj/).

view all

Randi Berrig's Timeline

1610
1610
1624
1624
Age 14
Eidsberg, Østfold, Norge
1634
1634
Age 24
Eidsberg, Østfold, Norway
1640
1640
Age 30
Østfold, Norge
1643
1643
Age 33
Eidsberg, Østfold, Norway
1667
1667
Age 57
????
????
flyttet til Hovin sokn i Spydeberg etter mannens død